Головна main Мешканці Луцька потерпають від нестерпного смороду через критичний стан очисних споруд

Мешканці Луцька потерпають від нестерпного смороду через критичний стан очисних споруд

61

На жахливі запахи у місті та на його околицях лучани нарікають з 2017 року. Представники громади неодноразово мітингували біля стін мерії,а би привернути увагу влади до проблеми. Однак за п’ять років ситуація майже не змінилась у кращий бік. Як чиновники “борються” з викидами та чому мільйони бюджетних гривень буквально “злили” у каналізацію? З’ясовував журналіст Олександр Кривокульський.

За інформацією з відкритих джерел, з міського бюджету на боротьбу зі смородом виділили майже 5,5 млн грн. Однак спрямували ці кошти не на кардинальну модернізацію очисних споруд, а на придбання біопрепарату, дієвість якого – сумнівна. Спершу Луцькводоканал підписав угоду вартістю чотири 4 мільйони 496 тисяч гривень, а наприкінці 2021-го уклали додаткову угоду ще майже на 900 тисяч.

“Навіщо місто закуповує препарати “Біомікс”? Запитайте в директора Луцькводоканалу. Мабуть, для того щоб зменшити процеси бродіння на мулових картах”, – припускає активіст громадського руху “За чисте повітря. Луцьк” Володимир Окладний.

Однак, як зазначає журналіст, це питання варто було б переадресуати і безпосередньо меру Луцька – Ігорю Поліщуку.


Ігор Поліщук у 2017 році займав посаду тимчасово виконуючого обов’язків міського голови. В період з 2017 по 2020 рік був радником мера. А в 2020 обійняв посаду очільника Луцька.

“Мабуть, за ці роки мала б бути напрацьована стратегія вирішення проблеми. Однак і сьогодні місто продовжує затягувати нестерпним смородом. Незважаючи навіть на те, що у 2021 році Державна екологічна інспекція Волинської області проводила перевірки на території очисних споруд і виявила порушення”, – зауважує розслідувач.

Як повідомили редакції “Стопкору” у відповідь на запит у ДЕІ Волинської області, інспекцією були проведені два позапланових заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства комунальним підприємством “Луцькводоканал” на предмет виконання умов Дозволу на спеціальне водокористування.

Зокрема, перевіряли додержання комунальниками встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водний об’єкт. За виявлені порушення посадові особи були притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів на загальну суму… 799,00 грн.

Нагадаємо, через застарілі комунікації та велику кількість стоків очисні споруди у Липлянах під Луцьком не справляються з великими обсягами відходів. А їхня зношеність сягає 100%.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *