Головна main Мер Слов’янська пояснив, чому частина мешканців не їде з міста

Мер Слов’янська пояснив, чому частина мешканців не їде з міста

42

Станом на сьогодні зі Слов’янська вже виїхало до 80 тисяч жителів, однак у місті ще залишається чверть населення.

Про це розповів мер міста Вадим Лях в інтерв’ю РБК-Україна.


“Було близько 100 тисяч, залишилася чверть населення міста – близько 23-24 тисяч. Продовжуємо евакуацію. Не тільки здорових людей та дітей. хто їхав транзитом через наше місто і залишився тут. Тобто ніхто не кинутий, займаємось”, – сказав він.

За інформацією чиновника, у місті працюють банкомати та продовжують виплачуватись усі види соціальної допомоги – пенсії, виплати, субсидії. Він наголосив, що у Слов’янську немає гуманітарної катастрофи.

Мер вважає, що люди не їдуть, бо звикли до нових умов та повітряних тривог.

“Причини називають різні, що вони нікому не потрібні, що немає грошей. Насправді, швидше за все, ці люди і раніше не виїжджали за межі області, їм психологічно страшно виїхати, тим паче на захід України”, – сказав він.

При цьому Лях зазначає, що мешканці мають і об’єктивні причини, як велика родина з лежачими хворими. Він каже, що люди не хочуть виїжджати таким великим колективом та намагаються пристосуватися. Також є жителі з свійськими тваринами, які хвилюються за них.

“З іншого боку, люди з таких категорій вже виїжджали і знайшли себе в інших областях. Надається допомога, переселенці отримують додаткові виплати”, – додає мер.

Кількість охочих виїхати збільшиться щойно розпочнеться “гаряча” фаза бойових дій.

Нагадаємо, що окупанти вдарили ракетою по Слов’янську, є загиблі та поранені.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *