Головна main Мальовничі поля, лелеки та вишиванка: українці обрали кращу монету 2021 року

Мальовничі поля, лелеки та вишиванка: українці обрали кращу монету 2021 року

56

Композиція на монеті зображує Україну: безкрайні мальовничі поля у вигляді стилізованих орнаментів, над якими летять лелеки, та зображення кольорової вишиваної стрічки, що символізує код нації

За результатами відкритого голосування за кращу монету 2021 року в усіх трьох номінаціях – “Краще розкриття теми”, “Краще художнє рішення”, “Найпопулярніша монета” – перемогла пам’ятна монета з нейзильберу номіналом 5 гривень – “До 30-річчя незалежності України”, – повідомляє прес-служба регулятора.

Ця монета присвячена доленосній події, що відбулася 24 серпня 1991 року, коли Верховна Рада України ухвалила історичний документ – Акт проголошення незалежності України.

Символічно, що в час, коли наша країна кров’ю на полі бою відстоює своє право на свободу і незалежність, саме ця монета знайшла найбільший відгук серед українців.

Композиція на монеті зображує Україну: безкрайні мальовничі поля у вигляді стилізованих орнаментів, над якими летять лелеки, та зображення кольорової вишиваної стрічки, що символізує код нації і нагадує ДНК.

Автором ескізу цієї монети став відомий український художник Олег Шупляк. Широку популярність здобула його серія картин “Двовзори” – авторська назва картин-ілюзій із подвійним змістом (за мотивами однієї з таких картин і створено реверс монети-переможниці).

Скульптор монети – Володимир Атаманчук; програмне моделювання здійснив Віталій Андріянов (працівники Банкнотно-Монетного двору НБУ).

Нагадаємо, що конкурс “Краща монета року України” проводиться щорічно з 2005 року. Цьогоріч конкурс тривав із 20 червня до 04 липня 2022 року.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.