Головна main Майже 15% кішок у китайському Ухані мають SARS-CoV-2

Майже 15% кішок у китайському Ухані мають SARS-CoV-2

404

Приблизно 15% кішок у китайському Ухані виявилися заражені коронавірусів нового типу. Чи передається SARS-CoV-2 від тварин до людини – поки невідомо, йдеться в дослідженні вчених Уханьского інституту вірусології, опублікованому на bioRxiv.

Нещодавно вчені з’ясували, що коронавірус нового типу може заражати не тільки людини, але і деяких ссавців – зокрема, тхорів і кішок. Останні переносять хворобу так само важко, як деякі люди. При цьому собакам інфекція не передається.
На основі цього дослідження вчені вирішили перевірити, скільки кішок заразилися вірусом SARS-CoV-2 в Ухані – місті, з якого почалася пандемія нового типу коронавирусу.

Оскільки на даний момент тестів на коронавірус нового типу для кішок не існує, дослідникам довелося розробити власний метод аналізу. Вони створили спеціальні індикатори на основі білків оболонки SARS-CoV-2 і з їх допомогою перевірили, чи є в крові тварин антитіла, які могли б нейтралізувати вірус.

Тестування декількох десятків домашніх і бродячих кішок показало, що приблизно 15% з них заражені коронавірусів нового типу.

«Ми відкрили антитіла до SARS-CoV-2 в організмі більш десяти кішок з Ухань. Це вказує на те, що щось схоже може відбуватися і в інших регіонах Землі, які охоплені епідемією. Ще не відомо, чи може вірус передаватися від кішок до людей, однак недавно наші колеги довели, що він може поширюватися від однієї тварини до іншої повітряно-крапельним шляхом » – каже Цян Чжан, провідний автор дослідження.

Примітка редакції: Вченим поки невідомо, чи може людина заразитися новим нібито коронавируса від кішки. Відомо, що вірус передається тільки між твариною. Редакція «хайтек» закликає читачів не завдавати шкоди здоров’ю кішок і не позбуватися від домашніх вихованців у зв’язку з пандемією.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *