Головна main Лист суддям Конституційного Суду України

Лист суддям Конституційного Суду України

41

Суддям Конституційного Суду України

Від  початку повномасштабної агресії Російської Федерації проти України влада та громадянське суспільство проявили безпрецедентну єдність у захисті нашої держави. Десятки тисяч громадян з усіх регіонів України долучилися до лав Збройних сил України, водночас не менша кількість волонтерів працюють кожного дня над забезпеченням армії усім необхідним. Варто зазначити, що велика кількість суддів загальної юрисдикції не залишилися осторонь і долучилися як до ЗСУ, так і до волонтерського руху.

В перші тижні війни Конституційний Суд України виступив з ініціативою надавати фінансову допомогу армії, вираховуючи відсоток грошової винагороди суддів КСУ. Відтак, рішенням Зборів суддів Конституційного Суду України від 11 березня 2022 року було ухвалено, що судді КСУ будуть “до завершення збройної агресії Російської Федерації проти України здійснювати перерахунок грошових сум у розмірі 50-70 % грошової винагороди (після відрахування податків та зборів) суддів Конституційного Суду України на потреби Збройних сил України, сил територіальної оборони, гуманітарні потреби та на користь інших одержувачів, які потребують допомоги у зв’язку зі згаданою агресією.”

Ми вітаємо таке рішення Зборів суддів, а також ми свідомі того, що воно несе рекомендаційний характер і його виконання є добровільним для суддів КСУ. Водночас, ми бачимо необхідність підвищення суспільної довіри до КСУ як інституції, що вкрай важливо для забезпечення стійкості держави в умовах війни.

Тому просимо вас у відповідь на цей лист або оприлюднивши публічно надати інформацію щодо виконання вами рішення Зборів суддів КСУ від 11.03.2022, зазначивши які організації або фізичні особи є отримувачами наданої Вами благодійної допомоги.

Лист до всіх суддів Конституційного суду України є відкритим та опублікований на сайті Коаліції РПР.

З глибокою повагою, 

Виконавча директорка 

ГС «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ» Ольга ЛИМАР  

 

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *