Головна main Луганська область повністю окупована, але є успіхи на Запоріжчині та півдні – експерт та Генштаб

Луганська область повністю окупована, але є успіхи на Запоріжчині та півдні – експерт та Генштаб

29

4 липня Генеральний штаб опублікував оперативний звіт 131-ої доби війни рф проти України.

Інформацію оприлюднено на офіційній сторінці Facebook командування.

У попередньому звіті Генштаб зазначив, що ворог відтісняє ЗСУ на новий рубіж, який проходить по населеним пунктам Сіверськ-Федорівка-Бахмут. Це означає, що на карті активних бойових дій території на захід від Лисичанська позначені як окуповані.


Наразі армії рф залишилось відтіснити українських захисників з невеликої ділянки Луганщини. Якщо вірити карті, то площа цієї ділянки – біля 3,5 кв. км. Тобто можна стверджувати, що ворог повністю захопив Луганську. область.


У звіті за 4 липня Генштаб інформував, що армія рф перенесла бойові дії на Донеччину. Зокрема, виділяються два напрямки обстрілів та атак:

  • Краматорський напрям (південніше Слов’янська) – росіяни форсували Сіверський Донець, закріплюються в Лисичанську та Білогорівці;
  • Бахмутський напрям – артилерія ворога била по 3-ьом населеним пунктам: Покровському, Берестовому, Спірному (неподалік від Вуглегірської ТЕС).

Ворог намагався атакувати 5 населених пунктів, але успіху не мав – відступив:

  • Василівка,
  • Берестове,
  • Спірне,
  • Клинове,
  • Майорськ.

Олег Жданов, військовий експерт, наголосив: так, ворог отримав у Луганській області перемогу. Втім перемога ця – “піррова”, тобто “переможець” зазнав таких втрат, що не може оговтатись і атакувати далі.

Для взяття Лисичанська росіяни застосували нову тактику. Сєвєродонецьк вони намагались взяти “в лоб”. Між тим Лисичанськ намагались оточити. Зокрема, ворожі підрозділи підходили до міста з півдня та південного заходу, використовуючи два методи атаки: спочатку вогневий вал, потім – просування піхоти. При чому співвідношення піхоти ЗСУ та армії рф складало 1 до 10, впевнений Жданов.

Війська росіян вимотані – це визнав навіть путін, спілкуючись з Шойгу щодо ситуації у Луганській області.

Отже, резюмує експерт, ЗСУ добились своєї мети – знекровили противника. Армія рф не має можливості атакувати на будь-якому іншому напрямі на півдні: ні на Запоріжчині, ні на Криворіжчині, ні на Херсонщині-Миколаївщині.

Саме на Запоріжчині Жданов відзначає особливі успіхи:

  • по-перше, було знищено військовий аеродром та склад боєприпасів у Мелітополі;
  • по-друге, підірвано міст між Мелітополем та Токмаком.

При чому ці успіхи – скоординовані дії ЗСУ та партизанів, впевнений експерт.

Тепер до місця бойових дій навпроти Запоріжжя ворог не має можливості доставити боєприпаси. Тому незабаром ЗСУ, ймовірно, поступово відвойовуватиме тимчасово окуповані території.

Нагадуємо, Генштаб ЗСУ оприлюднив відеозапис успішного використання ракетної системи HIMARS у Запорізькій області.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *