Головна main Луганщина: окупанти штурмують Лисичанськ без форсування ріки – підтягнули “Солнцепек”

Луганщина: окупанти штурмують Лисичанськ без форсування ріки – підтягнули “Солнцепек”

16

Ворог продовжує активні наступальні дії на Лисичанському напрямку та намагається шляхом вогневого ураження продавити українську оборону на Луганщині. Наразі противник веде наступ поблизу Верхньокам’янки та штурмові дії в районі Лисичанського нафтопереробного заводу, бої тривають.

Оперативну ситуацію на Лисичанському напрямку й на Луганщині в цілому прокоментував воєнний експерт, співголова ГІ “Права Справа” Дмитро Снєгирьов.


Він зауважив, що днями російським окупаційним військам вдалося продавити українську оборону і захопити стратегічно важливий населений пункт Тошківка. Окупантам вдалося захопити цей населений пункт за рахунок чисельної переваги у живій силі і техниці. Це значно посилило вогневий вплив окупантів на інші населені пункти.

Після захоплення Тошківки противник почав просування у бік Лисичанська без форсування ріки Сіверський Донець.

Справа в тім, що лінія фронту йде по лінії річки Сіверський Донець, яка є природнім фортифікаційним укріпленням, де ворог неодноразово намагався проводити форсування. Ворог постійно обстрілює прибережну територію річки Сіверський Донець, як з боку Сєвєродонецька, так і з боку Лисичанська.

Крім того, російські війська мають стратегічне завдання перерізати “трасу життя” Бахмут – Лисичанськ. Наразі окупанти зробили переважно безуспішні наступальні операції навколо траси Бахмут – Лисичанськ, намагаючись перерізати логістику постачання українського гарнізону в Лисичанську. Траса перебуває під постійним вогневим ураженням противника“, – зазначає аналітик.

За його словами, окупанти намагаються протиснути українську оборону на у напрямку с. Біла Гора. За інформацією місцевих джерел, на цьому напрямку противник має частковий успіх, що дозволило йому вийти до передмістя Лисичанська.

Для посилення вогневого потенціалу на Лисичанському напрямку противник також перекидає у район бойових дій важкі вогнеметні системи ТОС-1А “Солнцепек”.


Для розвитку наступальних дій противник прагне форсувати Сіверський Донець у районі населених пунктів Серебрянка та Білогорівка. Про наміри окупантів свідчить передислокація техніки понтонно-мостового підрозділу у напрямку міста Сєвєродонецьк, що було зафіксовано місцевими джерелами ГІ “Права Справа”.

Як повідомлялося раніше, російські війська зробили спробу прорватися до адмінкордонів Луганської та Донецької областей. Спроба прориву була локалізована Силами оборони України, противник змушений був відступити.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *