Головна main “Лікарі без кордонів” шоковані жорстоким поводженням росіян із дітьми і старенькими на Донбасі

“Лікарі без кордонів” шоковані жорстоким поводженням росіян із дітьми і старенькими на Донбасі

32

Благодійна медична організація “Лікарі без кордонів” (MSF), яка запустила в Україні санітарний потяг для евакуації зі східних регіогів постраждалих від війни, заявила, що помітила з боку рф немотивовану і невибіркому агресію по відношенню до мирного населення.

У період з 31 березня по 6 червня понад 650 пацієнтів були евакуйовані завдяки ініціативі “Лікарів без кордонів” із постраждалих від війни районів Донбасу та Харківщини до лікарень у безпечних частинах країни, йдеться у повідомленні, яке цитує The Guardian.

Понад 40% поранених у поїзді – люди похилого віку та діти.

Пасажири потрапили в потяг з вибуховими пораненнями, травматичними ампутаціями, осколковими та вогнепальними пораненнями.


“Більшість пацієнтів, з якими ми спілкувалися, коли визначали, хто відповідальний за їхні поранення, вказували на війська рф та збройні формування, підтримувані росією“, – йдеться у повідомленні.

Пацієнти розповіли про розстріли мирних жителів під час евакуації, невибіркові бомбардування та обстріли житлових кварталів та жорстоке поводження з людьми похилого віку.

Координатор MSF з надзвичайних ситуацій Крістофер Стоукс зазначив: “Поранення наших пацієнтів та історії, які вони розповідають, безсумнівно показують шокуючий рівень страждань, яких завдає мирним жителям невибіркове насильство цієї війни“.

За його словами, багато пацієнтів отримали поранення під час обстрілів житлових районів. 73% випадків травм, пов’язаних із війною, які розглядала благодійна організація, становляють поранення внаслідок вибухів, 20% – осколкові або вогнепальні ураження.

Понад 10% пацієнтів, які постраждали від війни, втратили хоча б одну кінцівку, причому наймолодшому такому пацієнту всього шість років, наголошують у MSF. 

Нагадаємо, “Стопкор” розповів, яким чином і де люди, що втратили руки чи ноги внаслідок війни, можуть пройти реабілітацію та протезування.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *