Головна main Китай припиняє інвестиції у рф за проєктом “Один пояс, один шлях”

Китай припиняє інвестиції у рф за проєктом “Один пояс, один шлях”

140

рф була одним із найбільших бенефіціарів китайських інвестицій у розвиток через BRI.

Інвестиції Китаю в росію за глобальною програмою “Один пояс, один шлях” (Belt and Road Initiative, BRI) вперше впали до нуля, що свідчить про небажання Пекіна піддавати себе санкціям унаслідок війни в Україні, повідомляє Financial Times, зазначають Investory News.

Згідно з даними Центру зелених фінансів та розвитку Університету Фудань у Шанхаї, у першій половині 2022 року Пекін не укладав жодних угод з російськими компаніями в межах програми BRI. На думку директора центру Крістофа Вана, утримати Китай від інвестицій у росію могла загроза санкцій з боку Заходу. Уповільнюючи свої інвестиції у рф, Китай поглиблював свою взаємодію з Близьким Сходом.

Водночас за словами Вана, цей спад може бути тимчасовим і що між росією та Китаєм зберігається сильна взаємодія. Адже китайські закупівлі російського енергетичного експорту зросли, попри війну.

Як зазначається, рф була одним із найбільших бенефіціарів китайських інвестицій у розвиток через BRI — фірмову зовнішню політику глави КНР Сі Цзіньпіна, задуману як найбільша у світі програма розвитку.

Згідно зі звітом, з моменту заснування у 2013 році загальна сума участі Китаю в BRI становить $932 млрд, зокрема $561 млрд у вигляді контрактів на будівництво та $371 млрд у вигляді інвестицій. Проєкти BRI охоплюють різні сектори — від портів до залізниць, центрів обробки даних та шахт.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *