Головна main “Кинули” бюджет на 100 млн: екснардеп Загорій монополізує столичний фармбізнес?

“Кинули” бюджет на 100 млн: екснардеп Загорій монополізує столичний фармбізнес?

212

Монополія за рахунок бюджету Києва. Колишній нардеп і “куратор” фармацевтичної галузі Гліб Загорій викупив 30% акцій Борщагівського хімзаводу у 5-6 разів дешевше від первісної оціночної вартості. У СБУ назвали цю угоду такою, що нанесла киянам збитків у 100 млн. А в АМКУ дали на неї дозвіл. Хто допоміг екснардепу провернути скандальну приватизацію? Дізнавалась журналістка “СтопКору” Діана Ловська.

Викупом комунальних акцій Борщагівського хімзаводу зацікавилась Служба Безпеки України. На думку правоохоронців, унаслідок угоди до бюджету Києва недоплатили понад 100 млн грн надходжень від приватизації, які можна було спрямувати на дитсадки, школи, міську інфраструктуру тощо.

Новим власником 30% пакету акцій БХФЗ став Гліб Загорій, якому належить фармкомпанія “Дарниця”. Він придбав частку заводу за 6 млн доларів, тоді як первісна оцінка складала 34 млн. Однак при угоді не було зроблено поправку за зміну курсу долара.

“Фактично, скориставшись своїм привілейованим становищем на ринку, фармацевтична фірма “Дарниця” на чолі з Глібом Загорієм, не отримавши попередній дозвіл на концентрацію, купила акції хімзаводу”, – зазначає журналістка.

Але в АМКУ жодної спроби монополізації тут не побачили. 22 грудня 2015 року та 22 січня 2016 року комітет надав дозвіл приватному акціонерному товариству “фармацевтична фірма “Дарниця” на придбання акцій публічного акціонерного товариства “Науково-виробничий центр “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод”, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства.

Чому в АМКУ закрили очі на скандальну приватизацію? Як з’ясувалось, у той період першою заступницею голови АМКУ була Марія Ніжник – партнерка юридичної фірми “Аекво”, яку пов’язують з Олексієм Філатовим і Борисом Ложкіним. Припускають, що Ложкін та Загорій також мали спільні інтереси та зв’язки. 

Водночас Марія Ніжник відмовилась від коментарів на цю тему, назвавши її “особистими питаннями”. Проте журналісти звернули увагу на те, що посаду в АМКУ чиновниця обіймала недовго – саме в період реалізації схеми з акціями БХФЗ, після чого знову повернулась до “Аекво”.

Нагадаємо, Київська міська рада продала 30% акцій Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу екснардепу Глібу Загорію у 5 разів дешевше від початкової оціночної вартості.

Протистояння ЗСУ з ворогом, взяття окупантів у полон, захоплення цінних трофеїв – підписуйтесь на канал “СтопКор News” та дивіться ще більше вражаючих та яскравих відео!

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *