Головна main Коронавірус COVID-19: росіяни знайшли відразу три вакцини?

Коронавірус COVID-19: росіяни знайшли відразу три вакцини?

344

У Росії вже створені три лікарські препарати, які теоретично можуть бути ефективні при лікуванні інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19. Проте, розраховувати на те, що у росіян з’явиться щось окрім “бояришнику” марно.

Про це журналістам повідомив віце-президент, керівник секції медико-біологічних наук РАН академік Володимир Чехонин. За його словами, ще кілька років тому Інститутом органічного синтезу (ІОС) імені Постовскій Уральського відділення РАН був розроблений препарат тріазавірін. Зараз же готова його інгаляційна форма, призначена для лікування саме респіраторної вірусної інфекції. Препарат готовий для передачі на випробування, зацікавленість в ньому, зазначив Чехонин, проявили і китайські медики.

Той же ІОС разом з московським Інститутом органічної хімії імені Зеленського створили сумісну з вимогами російської фармпромисловості схему синтезу японського препарату фавіпіравір. Він був розроблений для боротьби з так званими РНК-вірусами, до яких відноситься і новий COVID-19. Препарат також готовий до випробувань.

Нарешті, третім потенційним зброєю проти коронавируса може стати фортепрен. Його розробили на майданчику Національного центру епідеміології і мікробіології спільно з ІОС на основі ліки фоспренил. Воно вже застосовується для лікування коронавірусних інфекцій у тварин. Це препарат вже пройшов всі стадії клінічних випробувань, проходить реєстрацію.

Чому Південна Корея зуміла швидко впоратися з COVID-19?

Як раніше писала преса, кілька днів тому Федеральне медико-біологічне агентство (ФМБА) повідомило, що розробило препарат для лікування коронавирусной інфекції на основі мефлохина. Останній був створений в 1970-і роки в американській армії для боротьби з малярією. Примітно, що раніше президент США Дональд Трамп заявив, що в його країні для лікування викликаних COVID-19 інфекцій планується використовувати інший препарат від малярії – гидроксихлорохин (в поєднанні з іншими ліками). Правда, ефективність цієї схеми поки не доведена.

Нагадаємо, в Росії за даними на 29 березня було зареєстровано понад 1500 випадків зараження новим коронавірусів, дві третини припадають на столицю. Напередодні мер Москви Сергій Собянін підписав указ, згідно з яким режим самоізоляції вводиться для всіх жителів міста з 30 березня. Аналогічні заходи були прийняті і в Підмосков’ї.

Як повідомляється на сайті РАН, станом на 14:00 неділі в РФ було проведено понад 263 тисяч лабораторних досліджень на коронавірус.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *