Головна main Комітет Сенату підтримав резолюцію про визнання РФ державою-спонсором тероризму

Комітет Сенату підтримав резолюцію про визнання РФ державою-спонсором тероризму

47

Якщо Сполучені Штати визнають рф спонсором тероризму, це потягне за собою багато наслідків. Наочний приклад – Іран.

23 червня комітет Сенату Сполучених Штатів із міжнародних відносин підтримав резолюцію із закликом до Держсекретаря США Ентоні Блінкена визнати Росію державою-спонсором тероризму. Також сенатори проголосували за резолюцію, яка засуджує використання голоду як зброї у війні та визнає вплив конфлікту на глобальну продовольчу безпеку, інформує “Голос Америки”.

Голосування в комітеті не означає, остаточне визнання РФ спонсоркою тероризму, – відповідне рішення має приймати адміністрація Білого Дому, заявив член комітету із міжнародних відносин, сенатор-демократ, Кріс Кунс.

“Поки що, це лише резолюція підтримана комітетом. Остаточне рішення має прийняти адміністрація президента. Це резолюція комітету, яка закликає адміністрацію, але не є фактичним визнанням Росії, як держави-спонсора тероризму”, – пояснює сенатор-демократ від штату Делавер.

Водночас, за словами співголови комітету із міжнародних відносин, сенатора-республіканця Джеймса Ріша, ця резолюція має отримати потужну підтримку під час голосування в Сенаті, що може вплинути на рішення держсекратаря.

“Наступний крок – за Державним секретарем США. Він повинен зробити це визнання. Але тут, в Сенаті, ми очікуємо на значну підтримку цієї резолюції. Тому я гадаю, що це матиме вплив на держсекретаря”, – сказав республіканець Джеймс Ріш.

За словами Ріша, він не має сумнівів, що атака на Україну є актом тероризму зі сторони російського президента путіна.

“Якщо Сполучені Штати визнають країну спонсором тероризму, це потягне за собою багато наслідків. Наочний приклад – Іран. Немає сумніву, що Росія на чолі з володимиром путіним є державою-спонсором тероризму. Акт, який він здійснив, віддавши наказ про наступ на Україну, був терористичним актом. Він військовий злочинець, і він несе відповідальність за кожен злочин, скоєний від його імені, кожен акт знищення, кожен акт вбивства, усе, що було скоєно в Україні, на його відповідальності. Він військовий злочинець. І нам потрібно дати потужний сигнал світу – як ми ставимося до жахливих речей, які він вчиняє”, – заявив Ріш.

Підтримка резолюції в Комітеті Сенату Сполучених Штатів із міжнародних відносин дозволяє в майбутньому винести документ на голосування у Сенаті.

Нагадаємо, що резолюцію із закликом до держсекретаря Ентоні Блінкена визнати Росію державою-спонсором тероризму було зареєстровано в Сенаті США 10-го травня, 2022-го року. Співавторами документу стали сенатори від обох партій, демократ Річард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем.

12-го травня подібну резолюцію представили в Палаті представників. Її авторами стали конгресмени – республіканець Джо Вілсон та демократ Тед Лі. Обидва є членами комітету Палати представників із закордонних справ.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *