Головна main Колишній власник банку “Михайлівський” не обслуговує кредити держбанків на сотні мільйонів доларів

Колишній власник банку “Михайлівський” не обслуговує кредити держбанків на сотні мільйонів доларів

224

Державні банки наразі вирішують, що робити з кредитами – стягувати заставу, продавати права вимоги за кредитами або домовлятися про чергову реструктуризацію.

Компанії Віктора Поліщука, що управляють багатофункціональним комплексом (БФК) “Гулівер”, мережею електроніки та побутової техніки “Ельдорадо” й кількома великими складами, від початку війни перестали обслуговувати кредити перед держбанками.

Про це пише Forbes із посиланням на чотирьох співрозмовників на ринку комерційної нерухомості та в “Ощадбанку” й “Укрексімбанку”, які кредитували бізнесмена, – повідомляє БЦ.

За словами високопосадовця в одному з держбанків, після початку повномасшштабної війни платежі щодо “Гулліверу”, “Ельдорадо” та складських комплексів зупинилися.

Заставами виступають відповідно сам БФК, товари з обігу та власне складські приміщення. Минулого року Forbes оцінював “Ельдорадо” у $80 млн, складський бізнес – у близько $60 млн.

Державні банки наразі вирішують, що робити з кредитами – стягувати заставу, продавати права вимоги за кредитами або домовлятися про чергову реструктуризацію.

Зокрема, наразі Поліщук намагається домовитися з кредиторами. Його аргумент – суттєві втрати бізнесу. Особливо це стосується складів: у середині березня в одному з комплексів поблизу Броварів на Київщині сталася масштабна пожежа через російські обстріли. Понад 70% складських площ, якими користувалася мережа “Ельдорадо”, розміщувалися саме в Київській області.

Співрозмовники видання і в “Ощадбанку”, і в “Укрексімбанку” кажуть, що ще не ухвалили остаточного рішення щодо реструктуризації боргів Поліщука. Ексімбанк розглядає можливість продати свою частку в кредиті під “Гулівер”, тоді як “Ощад” не виключає стягнення активів.

Як зазначає Forbes, кредити компаній Поліщука в держбанках уже вдруге стають проблемними. Бізнесмен реструктуризував борги “Ельдорадо” перед “Ощадбанком” у 2018-му, та “Гуліверу” перед “Ощадом” й “Ексімом” у 2020-му. Третій позичальник – компанія РЛЦ, яка керує складським бізнесом Поліщука (три логістичні комплекси в Київській та Одеській областях загальною площею понад 260 000 кв. м). Її також кредитував “Ощадбанк”.

“Гулівер” був побудований на кредитні кошти: основну частину з $441 млн надав “Ощадбанк” ($353 млн), приблизно чверть – “Укрексімбанк”. Поліщук придбав ще на той момент недобудований актив у 2012 році. Попередніми бенефіціарами комплексу були Вагіф Алієв, Олексій Кучеренко та Сергій Веселов.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *