Головна main Кодові слова та бійка з поліцією: як готували замовні акції протесту в Києві

Кодові слова та бійка з поліцією: як готували замовні акції протесту в Києві

64

З фаєрами, підпалюванням шин і бутафорською кров’ю: 31 січня МВС та Нацполіція повідомили про запобігання масовим заворушенням у Києві. Бюджет замовної акції протесту – 6 млн грн, і це – тільки на оплату учасникам. Як організовують проплачені мітинги? Та кому й навіщо це потрібно? У новому випуску “ХЗ”.

Нещодавно Денис Монастирський, міністр внутрішніх справ України, та Ігор Клименко, голова Нацполіції, провели брифінг, де повідомили про проведення операції з запобігання великій, масштабній і проплаченій акції протесту.

У результаті цієї роботи були затримані двоє: організатор та його помічник. Також на брифінгу були представлені графіки, що демонструють, яка кількість осіб мала взяти участь у мітингу, скільки на цьому заробляє масовка та бойові тітушки та який інвентар планували використати.

Зокрема, для проведення акції протесту було закуплено 200 фаєрів, 200 шашок, 20 шин та 10 вогнегасників. А також надруковано 2 тисячі листівок, 6 банерів і 320 прапорів. Крім того, закупили медичні жилети та бутафорську кров.

А сума оплати учасникам сягнула 6 млн грн.

Оскільки акція була для організації масових заворушень, щоб розгойдати та дестабілізувати ситуацію в Україні, як говорить очільник МВС, важливим елементом мала стати саме демонстрація насильства.

“Під час мітингу у певний момент прозвучали б кодові слова – сигнали для бойовиків до початку конфлікту. Бойовики розпочали б бійку з поліцією, при цьому територія задимлювалася, щоб почалась плутанина”, – повідомили у МВС.

У МВС оприлюднили деталі сценарію акції протесту

Далі цікавіше. За сценарієм, у момент продавлювання шеренги поліцейських одного учасника-актора обливали бутафорською кров’ю та виносили з натовпу. Там до нього наближалися медики-актори, які засвідчували б насильство, яке нібито допустили правоохоронці.

І все це мали фільмувати та транслювати на центральних телеканалах, аби продемонструвати на весь світ насильство з боку правоохоронців по відношенню до “простого народу”. Таке міг би режисерувати тільки великий майстер!

Добре, що запобігли. Зараз вивчається походження заарештованих осіб.

Чи мають вони бодай умовне відношення до терористів на Сході України? Або російських спецслужб?

Але, якщо проаналізувати гасла на банерах, які мали б бути на цих мітингах: “Війна до перемоги”, “Наступ на Крим і ЛДНР”, “Зниження тарифів та виконання обіцянок, які дав Президент під час виборчої кампанії”, а ще натяки на кумівство “як при Пороху” – виходить така собі збірна солянка.

Отже, вигідно це Росії чи ні? Але нагадаю один важливий нюанс. Ще наприкінці минулого року головний розвідник України Кирило Буданов попереджав, що можуть відбуватися такі акції протесту для дестабілізації ситуації в Україні. Тому це дуже схоже на правду.

Але на слід забувати, що у нас в Україні вистачає й власних “агентів Путіна”, і людей, які банально хочуть підзаробити грошей. А ще існує дещо конспірологічна теорія про те, що жодних акцій протесту взагалі могло не бути, а Президент Зеленський разом із міністром Монастирським просто начебто вирішили пропіаритися.

То яка з версій найімовірніша? Хтозна. Діліться своїми думками у коментарях під відео!

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *