Головна main Казьмін Євген Васильович з Cominbank: рашист використовує банк для фінансових махінацій

Казьмін Євген Васильович з Cominbank: рашист використовує банк для фінансових махінацій

534
Казьмін Євген Васильович

Скандальному Кримському бізнесменові і посібнику окупантів Євгену Казьміну, звинуваченому в сепаратизмі, не піти від правосуддя. Що відомо про фінанси Казьміна Євгена Васильовича, масштабні фінансові афери і долю скандального ComInBank? Як АТ КІБ загрузло в кредитах, а також як там провертає свої схематози Казьмін Євген Васильович? Також читайте, як працює бізнес афериста на окупованій території Криму, якого нібито немає.

Нещодавно у відкритий доступ виклали вельми змістовні інтерв’ю, які стосуються масштабних афер і злочинів одіозного Євгена Казьміна. Так, Анатолій Мазур, колишній співробітник скандально відомої компанії “КВВ Груп”, розповів багато цікавого про кримінальні діяння свого екс-роботодавця і фігуранта багатьох кримінальних справ Казьміна. Сьогодні пройдемося по декільком таким фактам докладно. І це тільки початок.

Євген Казьмін з Cominbank – вельми багатий агент ФСБ

В Україні гряде хвиля націоналізації компаній, пов’язаних з агресором. Парламент 1 квітня цього року врегулював питання вилучення російських активів, дозволивши націоналізацію компаній, власниками яких є як пов’язані з агресором юрособи, так і фізособи-громадяни РФ. РНБО почала з очищення банківського сектора, дозволивши вилучити активи і корпоративні права російських Промінвестбанку і міжнародного резервного банку, повідомляє Business Gossip.

Крім двох вищезгаданих фінансових установ, російському власнику належить невеликий “Комерційний Індустріальний банк”, також відомий як ComInBank. Цей банк за документами оформлений на британського інвестора Стефана Пола Пінтера, але насправді ним володіє фігурант кримінальних справ, кримський бізнесмен з російським паспортом Євген Казьмін, який був заарештований та відпущений на волю у 2016 році за фінансування терористів ЛНР/ДНР. Поряд з іншими банками, пов’язаними з країною-агресором, ComInBank також повинен бути націоналізований. Більш того, фінустанова займається відмиванням і виведенням за кордон коштів, які потім вкладаються в бізнес власника в тимчасово окупованому Криму.

“Керують пройдисвіти, а всі підписи підроблені»… ComInBank довгий час належав голові концерну ЄДАПС Юрію Сидоренку. У 2015 році кримський бізнесмен Євген Казьмін домовився з Сидоренко про покупку банку за 4,2 млн доларів. З цього моменту ComInBank загруз в скандалах і кримінальних справах.

Колишній глава Служби безпеки ComInBank Анатолій Мазур розповідає подробиці покупки фінустанови Казьміним. За його словами, легальних коштів у бізнесмена не було, тому йому довелося обманювати Нацбанк при покупці. Юрист, найнятий Казьміним для оформлення покупки банку, в пакеті документів для НБУ подав сфальсифіковану декларацію, яка говорила, що джерелом коштів для покупки банку є продаж монет вже мертвій особі, куплених у вже мертвої особи, а угоду оформляв вже мертвий співробітник податкової служби. НБУ в цю історію не повірив і не дозволив Казьміну оформити банк на себе. У результаті фіктивними акціонерами ComInBank стали офшори, засновані співробітниками компаній Кримського бізнесмена.

З березня 2016 року Казьмін став головою наглядової ради банку, а Нацбанк незабаром визнав його кінцевим бенефіціаром фінустанови. Анатолій Мазур розповідає, що»Казьмін наситив менеджмент банку якимись пройдисвітами”. Зокрема, відділом кадрів неофіційно керувала дерматолог і за сумісництвом коханка Казьміна Анна Венглинська. “Вона розігнала професійний менеджмент Кіба, замінивши його людьми, які тасували віртуальні кредити, ганяли повітря в бухгалтерських документах», — говорить Мазур.

За словами Мазура, який мав доступ до документів і нарад топ-менеджменту, ComInBank після зміни власника став фінансовою дірою. “За документами у них все добре. Але якщо туди прийде НБУ з перевіркою, виявиться, що там нічого немає, це діра, і туди, звичайно ж, потрібно вводити тимчасову адміністрацію».

Забігаючи наперед, скажемо, що чутки про введення в ComInBank тимчасової адміністрації ходили вже напередодні вторгнення Росії в Україну, коли стало відомо, що банк причетний до схем виведення коштів з країни. Ймовірно, ці плани були відкладені у зв’язку з війною.

Анатолій Мазур розповідає, що Казьмін не захотів заводити в банк кошти зі своїх офшорів, а тому залучив нові обігові кошти на ринку. А потім ці гроші зникли. Кредити видавалися на компанії Казьміна і на пов’язані з ним особи. “Корпоративка була розлучена. Брали будь-якого співробітника підприємства, наприклад, бухгалтера, говорили – будеш засновником, брали юриста – будеш директором. Начебто за документами прізвища різні, але це все співробітники холдингу, які залежать від Казьміна, які були поставлені перед вибором: або вони виконують вказівки свого керівника, або вони йдуть на вулицю… і якщо буде розгляд Нацбанку, куди пішли гроші, постраждають абсолютно невинні люди, але не Казьмін», — зазначає колишній глава СБ банку.

При цьому він додає, що наглядова рада банку в 2016 році жодного разу не збирався для прийняття рішень, а всі підписи на документах підроблені.

Бізнес в окупованому Криму, російський паспорт і годинник з Кремля
28 квітня 2016 року Казьмін був затриманий співробітниками СБУ за підозрою у фінансуванні сепаратизму в Криму. Простими словами, СБУ з’ясувала, що бізнесмен після анексії продовжив вести бізнес на окупованому півострові, сплачуючи податки до бюджету РФ. Казьмін відправився в СІЗО.

Тут необхідно сказати кілька слів про те, хто такий Казьмін і чим він займається. Ще на початку 2000-х він зайнявся в Севастополі збором і утилізацією металобрухту, пізніше до цього додалося будівництво. Потім бізнес розширився на материк, з’явилася група компаній «КВВ Груп». Сам Казьмін став депутатом Севастопольської міськради від Партії регіонів, в 2012 році навіть опинився в списку партії Януковича на виборах до Верховної Ради, але в парламент не потрапив.

Коли Росія окупувала Крим, Казьмін виїхав на материк і заявив, що не веде бізнес на півострові і не має відношення до власності, стратегічного та оперативного управління будівельними майданчиками на півострові.

Досить швидко з’ясувалося, що це неправда, а сім’я Казьміних перереєструвала активи в РФ і продовжує працювати в Криму. Видання ” Крим.Реалії ” з’ясувало, що бізнес великої родини Казьміних, що залишився в Криму, великий. ТОВ» Карбон”, що раніше належало Євгену Казьміну, багато років активно будувало нерухомість в Севастополі та інших регіонах півострова.

У листопаді 2014 року підприємство перереєстрували за російським законодавством. Тоді із засновників і керівників зникло ім’я Євгена Казьміна. На даний момент фірмою володіє його брат Владислав Казьмін.

У державному реєстрі підприємств і організацій Росії є й інші підприємства, що належать членам сім’ї Казьміна. Вони досі отримують великі підряди з держбюджету РФ. При чому, журналісти з’ясували, що ці фірми через ланцюжок офшорів допомагали Казьміну будувати житло в Україні.

Крім того, колишній глава Служби безпеки холдингу Казьміна Анатолій Мазур стверджує, що навіть після анексії Криму бізнесмен незаконно вивозить звідти брухт до Туреччини.

СБУ ж звинуватила Євгена Казьміна в тому, що під його безпосереднім керівництвом в Криму будувалося житло, частина з якого призначена для безкоштовного надання співробітникам ФСБ Росії і Міністерства внутрішніх справ Росії. Йдеться про так зване “містечко миру«, яке належить Казьміну компанія» Карбон-буд” зводила в околицях Сімферополя.


Казьмін Євген Васильович
Казьмін Євген Васильович

Під час обшуків у Казьміна знайшли російський паспорт. Крім того, слідство отримало докази отримання бізнесменом російського громадянства. Крім іншого, при обшуку слідством були виявлені наручний годинник із зображенням герба Росії і написом «Москва – Кремль», очевидно подаровані підсудному за особливі заслуги перед «Новою» Вітчизною.

Хто ж направді такий Казьмін Євген Васильович та на кого працює?

Однак, незважаючи на документальні докази, які фігурували у справі, через п’ять місяців прокурор, що веде кримінальне провадження, клопотав про звільнення Казьміна від кримінальної відповідальності. Підставою для цього нібито став той факт, що підозрюваний добровільно повідомив слідству про свою фінансову діяльність, що стала згодом предметом розгляду, ще до того, як йому інкримінували відповідну статтю.

Коли власник “КВВ Груп” опинився на волі, то з’ясував, що позбувся частини бізнесу. Її рейдерським шляхом відібрали били бізнес-партнери. Сам Казьмін раніше діяв аналогічно, коли рейдерив Київський завод «АТЕК».

За паперами власник-британець, а за фактом-росіянин. Незважаючи на часткову втрату бізнесу, банк Казьмін зберіг. Ще влітку 2016 року, перебуваючи в СІЗО, він нібито продав банк «іноземному інвестору». За фактом це було переоформлення фінустанови на підставну особу – британського інвестбанкіра Стефана Пола Пінтера – щоб зберегти актив.

Незважаючи на те, що юридична адреса банку — Бульварно-Кудрявська, 6 у Києві, реальне місце розташування офісу — Предславинська, 28. Саме за цією адресою знаходиться офіс «КВВ Груп» Казьміна.

Євген Казьмін
Євген Казьмін

Наше джерело у банку Cominbank стверджує, що на Предславинській Казьмін особисто бере участь у нарадах управління і по суті здійснює управління фінустановою.

Службою безпеки банку керує Андрій Ряжський, за сумісництвом Голова СБ “КВВ Груп”. Ряжський до вересня 2016 року був головою СБ фірми «Карбон» Казьміна, яка до цих пір знаходиться у власності сім’ї бізнесмена і платить податки в бюджет РФ.

У структурі банку досі працюють багато співробітників “КВВ Груп”. А юрист Євген Порада, який в 2015 році сфальсифікував документи для покупки Казьміним банку, зараз заступник голови наглядової ради ComInBank.

На фотографіях Казьмін стоїть поруч з Головою правління банку Тетяною Путінцевою. Це фото зроблено після 2019 року, коли Путінцева очолила банк.

Казьмін
Казьмін

Тобто, немає ніяких сумнівів, що банком «КІБ» досі володіє Євген Казьмін, громадянин РФ. Про це говорять як факти, так і самі співробітники банку.

Чому “порожньому” банку дали 4 млрд рефінансу?

Фінансове становище “Кіба” плачевний. Більше половини фінансових зобов’язань банку припадає на рефінанс НБУ. Станом на 1 червня 2022 року ComInBank взяв 3,88 млрд грн рефінансу, який після підвищення облікової ставки НБУ до 25% доведеться повертати під 27% річних. А це одних тільки відсотків більше мільярда гривень, що непідйомно для такого невеликого банку, враховуючи той факт, що інвестори не вкладають особисті кошти у фінустанову. Та й навряд чи компанії Казьміна, на які оформлені кредити банку, будуть їх повертати.

Джерело в банку стверджує, щоб хоч якось поліпшити фінансове становище, ComInBank взявся за обслуговування транзитерів. Через фінустанову в останні роки проходить відмивання і виведення валюти за кордон в особливо великих розмірах. У 2019 році НБУ оштрафував ” КІБ ” за відмивання грошей, але призначив символічний штраф у розмірі 200 тисяч грн.

Після початку війни через ComInBank проводяться операції з грошових переказів у сферах торгівлі наркотиками, грального бізнесу, торгівлі порнографією, стверджує джерело в банку. “Для цього спеціальні люди збирають «чорнушників» з усього ринку. Опрацьовують всі нелегальні сфери-порно, наркотики, онлайн казино. Потім банк проводить оплати через P2P-перекази. Там обсяги транзакцій величезні, мільярди. І за це банк отримує свій відсоток”, – говорить джерело у фінустанові. На це Нацбанк теж закриває очі.

За останні два роки відносно ComInBank порушені і розслідуються 158 кримінальних справ. Але ніякого результату поки немає.

При цьому, з лютого по червень ComInBank отримав 695 млн грн рефінансу. Чому Нацбанк видає кошти банку, що стоїть на межі банкрутства, з повною гаманцем кримінальних справ, та ще й з російським власником, те ще питання. Відповідь на нього повинні дати правоохоронні органи.

* * *

За оцінкою асоціації банків України, в найближчі півроку можуть збанкрутувати до 20 фінустанов. Напевно серед них буде і ComInBank, який під керівництвом Євгена Казьміна перетворився на фінансову дірку і засіб для незаконних фінансових оборуток. Враховуючи ім’я реального власника банку, ним має зацікавитися РНБО. Ну а вкладникам саме час задуматися про свої кошти.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *