Головна main Кабмін виділив “Укравтодору” 2,5 мільярда на виплату боргів

Кабмін виділив “Укравтодору” 2,5 мільярда на виплату боргів

12

Йдеться про залишок коштів спецфонду держбюджету, що надійшли у 2022 році від акцизу і мита на паливо та імпорт автомобілів, а також плати за проїзд автомобільними дорогами негабаритнитного транспорту

Кабмін дозволив “Укравтодору” використати 2,49 млрд грн залишку коштів спеціального фонду державного бюджету для виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими під державні гарантії на будівництво та ремонт доріг. Відповідна постанова №734 від 28 червня оприлюднена на офіційному урядовому порталі, пише “БізнесЦензор”.

Згідно з документом, йдеться про залишок коштів спеціального фонду державного бюджету, що надійшли у 2022 році від акцизу і мита на паливо та імпорт автомобілів, а також плати за проїзд автомобільними дорогами негабаритних транспортних засобів.

“Укравтодору” доручено спрямувати кошти на виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, отриманими державою або під державні гарантії на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування.

Як повідомлялося, у січні Кабмін дозволив “Укравтодору” позичити до 20 млрд грн під державні гарантії для виплати попередніх боргів.

У 2021 році “Укравтодор” здійснив виплати за кредитами ЄБРР, МБРР, ЄІБ та борговими зобов’язаннями за ОВДП на загальну суму 14,91 млрд грн. Це найбільша сума за останні роки. Раніше на ці цілі витрачали близько 5-6 млрд грн. У 2018 році – 5,34 млрд грн, у 2019 – 6,77 млрд грн, у 2020 році – 5,35 млрд грн.

У 2020 році уряд надав “Укравтодору” державні гарантії для розміщення облігацій на суму 19,27 млрд грн з дохідністю 12,5%. Тоді їх викупив Укрексімбанк.

У 2021 році Кабмін також надав “Укравтодору” гарантії за позиками на суму до 20 млрд грн. Під ці гарантії держагентство розмістило єврооблігації на суму $700 млн.

Крім того, у 2021 році “Укравтодор” залучив у українських банків консорціумний кредит під держгарантії на суму $376 млн строком на 5 років під 4,9% річних.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *