Головна main Історію з гуманітаркою на смітнику прокоментували в сільраді на Житомирщині – подробиці

Історію з гуманітаркою на смітнику прокоментували в сільраді на Житомирщині – подробиці

37

У сільраді не можуть пояснити, звідки узялися гори одягу в лісосмузі на території Гладковицької громади. Також не встановили, хто у цьому винен. Про це йстало відомо з офіційної відповіді Гладковицької сільської ради від 13 червня, підписаної сільським головою громади.

Гори уживаного одягу на смітнику виявили жителі Житомирщини на території Гладковицької громади. “Стопкор” оприлюднив фото і відео великої кількості речей у лісосмузі. Місцеві жителі повідомили журналістів, що це – гуманітарна допомога, яку просто відправили на смітник.

Історія набула великого суспільного резонансу. “Стопкор” провів власне розслідування і направив офіційний запит до сільради на Житомирщині.

Зокрема, редакція просила: “Пояснити походження смітника із великою кількістю речей на території вашої територіальної громади, що його було оприлюднено у соціальних мережах.

Надати інформацію з підтверджуючими документами щодо дат надходження і обсягів надходжень гуманітарної допомоги до територіальної громади.

Надати підтверджуючі документи щодо розподілення (надання) гуманітарної допомоги мешканцям села, тимчасово переміщеним особам або іншим нужденним категоріям громадян”.

У встановлені законом терміни для інформаційних запитів журналісти отримали офіційну відповідь від Гладковицького сільського голови.


У відповіді місцева влада зазначено, що  допомогу замовляли і отримували медикаментами, продуктами і засобами гігієни.

Зазначена допомога була надана згідно списків найбільш незахищеній категорії громадян сільської ради. Насамперед це внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим, багатодітним сім’ям, інвалідам, сім’я, де проживають діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, діти до 6 років, особам, які досягли 70-річного віку. Списки та відомості видачі допомоги є в наявності, але через відсутність згоди даних осіб на передачу їх персональних даних, які містяться в цих документах, надати їх копії не можемо“, – йдеться у відповіді Гладковицької сільради.

Також редакція “Стопкору” отримала копії документів, що підтверджують отримання продуктів харчування,  засобів гігієни, дитячого харчування. У списках також значаться одяг і ковдри для сну.Появу купи речей, що їх просто викинули на смітник у лісосмугу, у місцевій раді пояснити не можуть.

“Пояснити походження речей в лісосмузі, що були завезені в невстановлений час і невідомими особами, на даний час не можемо.

Факт появи непридатних до вживу речей (так званої “гуманітарної допомоги”) був встановлений місцевими жителями, вони ж і повідомили про це згодом виконком сільської ради. Керівництво сільської ради негайно відреагувало на дане повідомлення і в результаті обстеження встановлення факт знаходження непридатних речей на смітнику”, – заявили у селі.

Також у відповіді місцевого самоврядування редакції “Стопкору” зазначено, що самостійно вони не змогли встановити осіб, причетних до появи так званої гуманітарки. Саме тому направили лист до правоохоронних органів.


Зазначимо також, що місцеві жителі також у соціальних мережах повідомили про виявлення вже другого смітника з уживаними речами на Житомирщині.

Редакція “Стопкору” продовжує стежити за розвитком ситуації. Продовження історії з “гуманітарною на смітнику” читайте на нашому сайті згодом.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *