Головна main Інфляція у Туреччині підскочила майже до 80%

Інфляція у Туреччині підскочила майже до 80%

24

Показник був трохи нижчим за консенсус-прогноз аналітиків у 80%.

Інфляція в Туреччині піднялася до 78,6% у червні в річному вимірі. Це максимум з 1998 року. Така динаміка зумовлена зокрема політикою глави держави Реджепа Ердогана щодо низьких ставок Центробанку.

Про це повідомляє Financial Times, зазначає FinClub.

Так, показник був трохи нижчим за консенсус-прогноз аналітиків у 80%. Ердоган, який відкидає загальноприйняту думку економістів про те, що підвищення облікової ставки стримує інфляцію, наказав центральному банку тримати базову ставку запозичень значно нижчою за рівень інфляції.

Турецька ліра втратила 48% своєї вартості до долара за останні 12 місяців.

Падіння курсу стало основною рушійною силою зростання цін у країні, яка залежить від імпорту, особливо енергоносіїв. Тенденція погіршилася після повномасштабного вторгнення рф в Україну, що спричинило різке зростання цін на енергоносії.

Як зазначається, інвестиційний банк Goldman Sachs нещодавно підвищив свій прогноз інфляції в Туреччині на кінець року з 65% до 75%. Там попередили, що останнє підвищення мінімальної заробітної плати може призвести до «спіралі ціни та заробітної плати». Кількома днями раніше турецька влада оголосила про підвищення мінімальної заробітної плати на 30% — через шість місяців після підвищення базової ставки оплати праці на 50%.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *