Головна main Інфляція у Британії сягнула нового максимуму

Інфляція у Британії сягнула нового максимуму

84

Таким чином, рівень інфляції досяг нового 40-річного максимуму, створивши додаткове навантаження на бюджети домогосподарств у міру зростання кризи вартості життя.

Інфляція споживчих цін у Великій Британії досягла річного рівня 9,4% у червні. Про це повідомило Управління національної статистики (ONS), повідомляє Фінансовий клуб.

Таким чином, рівень інфляції досяг нового 40-річного максимуму, створивши додаткове навантаження на бюджети домогосподарств у міру зростання кризи вартості життя.

Це означає, що у червні у Британії був найвищий рівень інфляції серед країн Великої сімки – Канада та Японія ще не надали даних за червень, але навряд чи одна з них наблизиться до зростання цін у Британії.

ONS повідомило, що червневий показник інфляції частково зумовлений 42-відсотковим зростанням цін на бензин у річному обчисленні та майже 10-відсотковим зростанням цін на продукти харчування.

Ціни, що сплачуються фабриками за матеріали та енергію, у червні були на 24% вищими, ніж роком раніше — це найбільше зростання з початку реєстрації у 1985 році — тоді як ціни, що стягуються фабриками, підскочили на 16,5%.

Банк Англії чекає на подальше прискорення — понад 11% — у жовтні, коли верхня межа цін на енергоносії буде знову скоригована і, за прогнозами, зросте до середньорічних рахунків понад 3000 фунтів стерлінгів.

Квітневий рівень становив 1971 фунт стерлінгів і означав лише попереднє підвищення у відповідь на стрибок оптових цін, спричинений війною росії в Україні.

Нагадаємо, наприкінці травня інфляція у Великій Британії становила 9,1%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *