Головна main Індустріальні парки отримають податкові пільги

Індустріальні парки отримають податкові пільги

88

Верховна Рада України схвалила за основу законопроєкти 5688 та 5689.

Верховна Рада України схвалила за основу законопроєкти 5688 та 5689, які надають податкові та митні пільги для індустріальних парків.

Про це повідомив перший заступник голови податкового комітету ВРУ Ярослав Железняк, зазначає FinClub.

Так, законопроєкт 5688 передбачає звільнення від ПДВ при імпорті нового обладнання, ввезеного в Україну учасниками індустріальних парків.

Пільга дійсна лише в разі власного використання учасниками цього обладнання на території індустріального парку у цільових сферах: переробній промисловості або науково-дослідної діяльності. Передавати таке устаткування в оренду, лізинг чи користування третім особам на інших умовах заборонено.

Крім цього, індустріальні парки звільняються від податку на прибуток протягом десяти років у разі, якщо вони працюють виключно на території індустріального парку. Ще одна умова – дивіденди акціонерам не нараховуються і не виплачуються, натомість прибуток спрямовується на розвиток індустріального парку. За невикористання коштів на розвиток можуть позбавити статусу учасника індустріального парку.

Також місцева влада може надавати їм пільгові ставки податку на нерухомість і плати за землю.

Водночас законопроєкт 5689 звільняє від сплати ввізного мита нове обладнання, яке ввозять для діяльності у цільових сферах на території індустріального парку. Якщо власник протягом 5 років із моменту пільгового ввезення устаткування вирішить продати його або достроково втратить статус учасника індустріального парку, доведеться сплатити як мито, так і додаткову пеню.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *