Головна main HIMARS нищать бази рф: ЗСУ креативно попередили про контрнаступ на Херсонщині

HIMARS нищать бази рф: ЗСУ креативно попередили про контрнаступ на Херсонщині

24

Росіяни активно готуються до оброони Херсона: близько 40 російських танків перекинули в регіон з Запорізького напрямку. Крім того, з Кримського півострову перемістили 17 вагонів із боєприпасами. 

Ці 17 вагонів були помічені на станції Каланчак, зазначає військовий експерт, співголова ГІ “Права Справа” Дмитро Снєгирьов. Він також зауважив, що рух боєкомплектів зафіксовано й на півночі: до 100 вагонів передислоковано з території Білорусі.

Власне, це свідчить про те, що у російських окупантів є певні проблеми з логістикою постачання військ, зосереджених на території Херсонської області. За оцінками американських аналітиків, рф зазнає великих труднощів щодо утримання своїх позицій на Херсонщині – не вистачає особового складу і, головне, військової техніки“, – коментує експерт.

Снєгирьов зазначив, що ландшафт Херсонської області – переважно рівнинний. 

Такий ландшафт унеможливлює швидке просування ЗСУ, враховуючи той факт, що у повітрі є певна перевага у окупаційних сил. Менше з тим, просування українських захисників вглиб окупованими територіями Запорізької і Херсонської областей за останні тижні складає до 15 км. Тобто ми можемо казати про позттивну динаміку зміни театру військових дій“, – підкреслив він.

Зауважимо, днями Генштаб ЗСУ розмістив на своїй фейсбук-сторінці відео роботи американських РСЗВ HIMARS саме на Запорізькому напрямку. При чому привертає увагу те, що попри стриманий стиль комунікацій Генштабу, цього разу чітко був указаний напрямок.  На думку Снєгирьова, такий акцент у меседжі на Запоріжжі – невипадковий.

Дальність ураження РСЗВ складає до 80 км. Ворогу дали чітко зрозуміти, по-перше, що Запорізький напрямок буде розглядатися як один з ключових у моменті контрнаступу ЗСУ. І невипадково одразу після демонстрації цього відео з’явилися повідомлення про знищення тилових баз противника зі скупченням боєкомплектів саме на Запорізькому і Донецькому напрямках. Для порівняння, російські ракетні засоби радянського зразку мають дальність ураження від 20 до 35-40 км. Тобто показ цього відео – наочна демонстрація зміни тактики ЗСУ. А саме – перехід від активної оборони до контрнаступу“, – резюмував експерт. 

Нагадаємо, зранку в суботу 9 липня у Чорнобаївці на Херсонщині знову пролунали вибухи. У росіян здетонували боєприпаси.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *