Головна main HIMARS, M777 та “Точка-У”: куди може добивати українська артилерія (мапи)

HIMARS, M777 та “Точка-У”: куди може добивати українська артилерія (мапи)

26

З 20 червня артилеристи Збройних сил України активно б’ють за метою в тилу російських військ на окупованих територіях країни. Україна почала активно використовувати отримані від союзників системи залпового вогню HIMARS – сучасні аналоги радянських систем “Ураган” та “Смерч”.

Було складено карти, на яких показано, які райони знаходяться в доступній для артилерії зоні.

Зазначається, що Україна використовує для завдання ударів по тилах ворога вже отримані від союзників високоточні системи залпового вогню HIMARS, очікується також надходження аналогічних систем M270 MLRS, які перевершують радянські “Смерчі” та “Урагани”.

На складених виданням картах відбито орієнтовну дальність ураження різних систем: для 155-мм гармат (M777), систем HIMARS та M270 MLRS, а також ракетних систем “Точка-У”.


Журналісти вираховували дальність поразки з урахуванням того, що артилерія розташовується за 20 км від лінії фронту в українському тилу. Наприклад, з урахуванням особливостей ракет, які постачають Україні, максимальна дальність ураження HIMARS становить 70 км, відповідно, зона ураження становитиме до 50 км углиб окупованої території. Для “Точки-У” ця відстань становить 100 км. Гаубиці М777 “розташували” за 1-5 км від лінії фронту.

Також на картах враховано дані про пожежі, зафіксовані GeoConfirmed та NYT — Twitter-спільноти, яка займається геолокацією знайдених фото та відеоматеріалів, вони відзначені червоними мітками. Червоним відзначено назви населених пунктів, де за останні десять днів зафіксували вибухи.

Більш детальні карти:

Харківський напрямок


Південь України


Херсонський напрямок


Нагадаємо, що 26 червня волонтери проекту InfoNapalm повідомили, що ЗСУ за допомогою далекобійної артилерії знищили два командні пункти ворога. Один із пунктів був розташований в Ізюмі Харківської області.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *