Головна main Хабар у розмірі 300 тис євро – екснардеп ВРУ отримав підозру, – НАБУ

Хабар у розмірі 300 тис євро – екснардеп ВРУ отримав підозру, – НАБУ

84

28 липня НАБУ повідомило про підозру колишньому народному депутату ВРУ, який, ймовірно, отримав хабар у розмірі 311 тисяч євро.

Інформацію оприлюднено на офіційному сайті установи.

Підозрюваний – екснардеп і ексголова комітету ВРУ з питань енергетики. Неправомірну вигоду він отримав у липні 2014 року як “вдячність” за вирішення певних питань чеської компанії SKODA JS a.s.. SKODA JS a.s., зазначається, входить до російського холдингу “Об’єднані машинобудівні системи”, що належить “Газпромбанку”.

Як з’ясувалось, чеська компанія SKODA JS a.s. сплатила кошти ніби то за агентські послуги. Кошти надійшли на рахунок екснардепа не одразу. Спершу вони пройшли через низку компаній-посередників на Британських Віргінських островах і таким чином легалізувались. Після кількох транзакцій гроші опинились на рахунку кіпрської компанії, кінцевим бенефіціаром якої був нардеп.

Отримані кошти, зазначають слідчі НАБУ, посадовець витрачав на потреби власні та своєї сім’ї: на навчання, відпочинок, оренду житла.

Розслідування в Україні почалось після того, як у Чехії виявили підозрілі перерахування коштів з рахунків SKODA JS a.s. Після цього до справи також долучили дані від компетентних органів Кіпру.

Врешті, через 8 років, екснардеп отримав підозру за двома статтями: частина 4 статті 368 та частини 2 статті 209 Кримінального кодексу – неправомірна вигода та відмивання коштів.

Якщо екснардепа буде визнано винним, то може опинитись у в’язниці на термін від 7 до 12 років.

Працівники чеської компанії також перебувають під слідством, але вже у себе на батьківщини. Справа 6 осіб, повідомляє НАБУ, вже перебуває на стадії судового розгляду.

У повідомлення НАБУ не вказують ім’я екснардепа, якому оголошено про підозру. Втім можна припустити, що це Микола Мартиненко, стосовно якого є й інші кримінальні провадження. Зокрема, його підозрюють у схемі розкрадання коштів з підприємств СхідГЗК та “Енергоатом”. Через незаконні дії державу обікрали на 6,3 млн євро та 17,2 млн дол.

Нагадуємо, подробиці справи Мартиненка можна прочитати за посиланням.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *