Головна main Фізособа-«загальник» отримала дохід за видами діяльності, які не зареєстровано в ЄДР: що з доходом?

Фізособа-«загальник» отримала дохід за видами діяльності, які не зареєстровано в ЄДР: що з доходом?

40

Норми встановлені п. 177.6 ПКУ.

Якщо фізична особа – підприємець (ФОП) отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку на доходи фізичних осіб.

Про це повідомляє ДПС у Дніпропетровській області, зазначає Дебет-Кредит.

Норми встановлені п. 177.6 ПКУ.

Під час нарахування (виплати) ФОП доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.

Як зазначається, це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пп. 14.1.195 та 14.1.222 ПКУ (п. 177.8 ПКУ).

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.