Головна main Fitch: держборг України перевищить 100% ВВП

Fitch: держборг України перевищить 100% ВВП

27

Аналітики рейтингового агентства відзначають невирішені ризики стійкості боргу, що є результатом нападу росії.

Агентство Fitch повідомило, що підвищило довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті з рівня “RD” (обмежений дефолт) до “CC” (імовірний дефолт) завдяки реструктуризації зовнішнього боргу, пише “Укрінформ”, зазначає Finbalance.

“Майже $6 млрд основної суми та відсотків за українськими єврооблігаціями було відстрочено на 24 місяці, зменшуючи тиск щодо обслуговування Україною зовнішнього боргу на тлі скорочення її міжнародних резервів і гострих потреб у видатках, пов`язаних із війною. Реструктуризація отримала згоду 75% власників облігацій (за сукупною основною сумою), що перевищує мінімально необхідні 66,7%“, – йдеться в повідомленні.

Попри це аналітики рейтингового агентства відзначають невирішені ризики стійкості боргу, що є результатом нападу росії.

“Ми очікуємо, що війна триватиме у 2023 році, збільшивши державний борг до понад 100% ВВП, збільшуючи й без того величезні витрати на інфраструктуру та економіку, а також посилюючи інфляційний і зовнішній тиск, тоді як джерела фінансування дефіциту залишаються невизначеними. Таким чином, на нашу думку, ширша реструктуризація комерційного боргу уряду є ймовірною, хоча терміни невизначені“, – пише Fitch.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *