Головна main Федрезерв США може розглянути підвищення ставки на історичний 1%

Федрезерв США може розглянути підвищення ставки на історичний 1%

212

Федеральна резервна система США може підвищити облікову ставку одразу на 100 базисних пунктів, чого не було з початку 90-х.

Федеральна резервна система США може підвищити облікову ставку одразу на 100 базисних пунктів, чого не було з початку 90-х.

Про це повідомляє Bloomberg на основі даних опитаних економістів, Financial Times, – пише Економічна правда.

Інвестори припускають, що ФРС швидше за все підвищить відсоткові ставки на 100 базисних пунктів на своєму засіданні 26-27 липня. Це буде найбільшим підвищенням відтоді, як ФРС почала використовувати відсоткові ставки овернайт для проведення монетарної політики на початку 1990-х років.

Федеральна резервна система стала агресивно боротися з інфляцією після того, як її звинуватили в її спочатку повільній реакції, розхитуванні фінансових ринків і збільшенні ризику того, що її дії можуть схилити економіку США до рецесії.

З огляду на останні дані щодо інфляції у США за пісдумками червня, економісти Nomura Securities International тепер очікують збільшення базової ставки ФРС на повний відсотковий пункт на липневому засіданні.

Голова ФРС Джером Пауелл заявив минулого місяця, що в липні ймовірне підвищення на 50 або 75 базисних пунктів. Але відтоді більшість його колег або повторили ці слова, або схилилися до більш суттєвого кроку.

“У липні треба допускати [підвищення ставки на] 100”, – сказав Ендрю Голленгорст, головний економіст Citigroup США. “Називати пік інфляції треба теж дуже обережно – кілька місяців тому він мав становити 8,3%”.

Представники ФРС заявляли, що хочуть досягти діапазону ставки від 3,25 до 3,5% до кінця цього року. Проте ф’ючерсні ринки показують, що інвестори наразі очікують побачити більший діапазон від 3,5% до 3,75% до кінця року.

В інтерв’ю Bloomberg Лоретта Местер, член Федерального комітету з відкритих ринків (OFAC), що бере участь в ухваленні рішень щодо монетарної політики, також відмовилася виключити підвищення ФРС ставки на 1 відсотковий пункт.

Старша економістка Wells Fargo Сара Гаус вважає, що підвищення процентної ставки на 0,75 процентного пункту зараз розглядається як “підлога, а не стеля того, що вони можуть зробити в липні”. Економісти з Nomura змінили свій прогноз на повне збільшення відсоткового пункту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *