Головна main Ексзаступник ГУР МОУ шпигував на користь рф: передавав дані з Міноборони та Космічного агентства

Ексзаступник ГУР МОУ шпигував на користь рф: передавав дані з Міноборони та Космічного агентства

96

5 серпня СБУ повідомило про шпигуна, який у минулому працював заступником начальник ГУР Міноборони і працював на користь російських спецслужб.

Інформацію оприлюднено на офіційній сторінці Facebook служби.

СБУ стверджує, що шпигуна затримано ще у перші дні російського вторгнення. Під час затримання чоловік стріляв з пістолета Макарова у співробітника українських спецслужб, який прийшов на місце роботи підозрюваного. Наразі фігурант отримав підозру за трьома звинуваченнями: напад на правоохоронця, незаконне володіння зброєю та держзрада.Майбутній зрадник був завербований спецслужбами рф, так як відзначався проросійськими поглядами. Ці погляди у нього сформувались ще за часів СРСР, коли він навчався у Московському вищому командному училищі ім. Фрунзе.
Чоловік працював в держустановах, які займались важливими питаннями національної безпеки:

  • заступник начальника ГУР МОУ у 2008-2010 рр. та інші посади у цьому відомстві;
  • Державне космічне агентство України.

Шпигун передавав росіянам інформацію, яку отримував у Мінобороні, ГУР, Національної академії Сухопутних військ ім. Сагайдачного.

Зазначимо, у період, коли підозрюваний працював заступником начальника ГУР, розвідку очолював генерал-майор Віктор Гвоздь (період президентства Віктора Ющенка). Після Революції Гідності Гвоздь очолив СБУ, а у 2021 році трагічно загинув у Єгипті під час дайвінгу.

На фотографіях з місця затримання шпигуна видно, що його місцем роботи є Національний центр управління та випробування космічних засобів , представництво у Карпатському регіоні. Очільником НЦУВКЗ є Володимир Ілліч Присяжний, начальник космічної розвідки ГУР, кадровий військовий космічних військ СРСР.

Нагадуємо, СБУ у Львові затримало корегувальника вогню, яка намагався націлити російську ракету на пам’ятник Бандері.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *