Головна main Експорт е/е в Румунію: “Укренерго” провело перший добовий аукціон

Експорт е/е в Румунію: “Укренерго” провело перший добовий аукціон

60

У попередні періоди максимальні ціни в години пік в напрямку країн ЄС не перевищували 3 тис. грн за МВт-год.

“Укренерго” на першому добовому аукціоні на розподіл пропускної спроможності міждержавного перетину в напрямку Румунії реалізувало всі доступні 100 МВт в кожній годині доби. День поставки електроенергії для цього аукціону – 30 червня, повідомляє пресслужба держкомпанії, пише “БізнесЦензор”, зазначає Finbalance.

“При цьому завдяки високому рівню конкуренції на торгах в більшості годин ціна, за якою учасники аукціону викупали перетин, була значно вище середнього. Мінімальна кількість учасників аукціону на розподіл перетину в окрему годину доби склала 7 компаній, максимальна – 8 компаній“, – йдеться в повідомленні.

Так, найменша гранична ціна за передачу 1 МВт-год склалася лише в трьох окремих годинах доби і становила від 1,47 тис. грн до 1,68 тис. грн. У решту годин ціна коливалася вже від 3 тис. грн за МВт-год до 6 тис. грн за МВт-год (в години вечірнього максимуму споживання електроенергії).

Зазначається, що в попередні періоди максимальні ціни в години пік в напрямку країн ЄС не перевищували 3 тис. грн за МВт-год.

Переможцями аукціону стали п’ять компаній: “Артлекс-Енерджі”, “ДТЕК Західенерго”, “ЕРУ Трейдінг”, “ЛЕ Трейдінг Україна”, “Нексттрейд”. Кожна з них викупила певний обсяг перетину в різні години доби.

Також голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив у Facebook, що лише за один перший день державна компанія “Укренерго” заробила 10 млн грн.

“Якщо уявити ситуацію, коли пропускна спроможність експорту складає, наприклад, 1000 МВт, то при таких умовах ми могли б заробити 100 млн грн за день, або 36 млрд грн за рік. Відповідно, 2000 МВт можуть принести державі близько 72 млрд грн на рік“, – зазначив він.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *