Головна main Експерт: прорив росіян на Луганщині не несподіванка, контрнаступ ЗСУ – питання часу і зброї

Експерт: прорив росіян на Луганщині не несподіванка, контрнаступ ЗСУ – питання часу і зброї

23

“Зрада”, чи “перемога”? Окупанти просуваються до адмінкордонів Луганщини. Українцям декілька тижнів пояснювали, що відхід від Сєвєродонецька у Лисичанськ – це правильний крок і там укріплені позиції. Однак за кілька днів тиші російські медіа оголосили про взяття Лисичанська. На думку військового аналітика, захоплення міста стало можливим через те, що окупанти з чергової спроби форсували Сіверський Донець.

Про це співголова ГІ “Права Справа” заявив в ефірі телеканалу “Київ”. За його словами, такі дії росіян не були несподіванкою.

Коли говорять, що захоплення Лисичанська було результатом несподіваної операції російських військ, ця інформація не відповідає дійсності. Місцевим рухом спротиву, зокрема ГІ “Права Справа”, була зафіксована передислокація понтонно-мостової техніки ворога в напрямок Сєвєродонецька. Ба більше, називалися можливі зони прориву росіян“, – зазначив він.

ЗСУ тимчасово втратила контроль над кількома населеними пунктами на Луганщині й через те, що росіяни буквально закидували передову живою силою: на одного українського військового – десять окупантів. Таке співвідношення було щонайменше на 12-кілометровій лінії фронту, оцінює експерт.

Крім того, російська військова машина змінила тактику протистоянь.

Якщо раніше вони штурмували міста “в лоб”, тобто входили у місто й ввязувались у вуличні бої, як це було у Рубіжному, Попасній, які штурмували два місяці, і навіть у тому ж Сєвєродонецьку, який брали місяць, то тут ішлося про флангові охоплення“, – наголошує Снєгирьов.

Понад те, росіяни звезли на Луганщину величезну кількість боєкомплектів і крили усе навколо артилерією. Таким чином, Лисичанськ опинився у так званій “кишені”: його осбтрілювали з усіх боків.


Окрім “Градів” та артилерії, окупанти застосовували й фосфорну зброю. Тому, аби зберегти людські життя та накопичити ресурс, українське командування і вирішило тимчасово відвести війська. Адже для контрнаступу нашим бійцям потрібно більше далекобійної зброї, на яку ми чекаємо від партнерів.

Аналітик підкреслює: наразі під контролем росіян перебуває не вся територія Луганщини, хоча сценарій тимчасової окупації всієї області – ймовірний у найближчій перспективі.

Нагадаємо, Збройні сили України стримують навалу російських окупантів на межі Донецької та Луганської областей та успішно відбивають їхні атаки. Окупанти намагаються перерізати трасу Бахмут-Лисичанськ.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *