Головна main Екснардеп Ковальов, член окупційної адміністрації Херсонщини, отримав підозру у держзраді – ДБР

Екснардеп Ковальов, член окупційної адміністрації Херсонщини, отримав підозру у держзраді – ДБР

41

6 липня Державне бюро розслідувань заявило про підозру, висунуту Олексію Ковальову, екснардепу, який увійшов в окупаційний уряд Херсонщини.

Інформацію оприлюднено на офіційному сайті ДБР.

У повідомленні ідеться про те, що Ірина Венедіктова, Генеральна прокурорка України, висунула підозру на підставі доказів, зібраних слідчими бюро.

Слідчі задокументували дії Олексія Ковальова, які в суді доведуть його винуватість у держзраді та співпраці з окупантами.

Кримінальне провадження відкрито у квітні 2022 року. На той момент стало відомо, що чоловік добровільно перебуває на тимчасово окупованій території та вільно, без примусу, допомагає російській владі.

У червні колаборант заявив на сторінці Facebook, що підтримує ідею включення частини України до складу рф. Метою фігуранта, припускають слідчі, було намагання вплинути на громадську думку та спроба маніпулювання свідомістю українських громадян.

У липні Ковальов, якого позбавили мандату депутата ВРУ у травні, зробив наступний крок у кар’єрі колаборанта. Він став заступником голови окупаційної адміністрації Херсонщини, яку очолив зрадник Сальдо.

Дії Ковальова підпадають під дві статті Кримінального кодексу: частину 2 статті 111 (держзрада) та частину 1 статті 111-1 (допомога країні-агресору). Якщо суд визнає його вину, то може призначити йому покарання – 15 років ув’язнення або довічне.

Нагадуємо, 22 червня вибухнув автомобіль, у якому перебував колаборант Ковальов. Згодом з’ясувалось, що чоловік вижив і планує повернутись до “роботи” в окупаційній адміністрації. Втім херсонські партизани натякають, що замах був всього лиш першою спробою ліквідувати зрадника – будуть нові спроби, більш успішні.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *