Головна main “Донбасенерго” відсудило в ДТЕК 532 млн грн

“Донбасенерго” відсудило в ДТЕК 532 млн грн

22

Свій позов “Донбасенерго” обгрунтовувало завданими йому збитками у вигляді недоотриманих доходів у вигляді оплати за електроенергію

01.08.2022 Східний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу “ДТЕК Східенерго” та залишив без змін рішення Госпсуду Донецької області від 26.01.2022 (у справі №905/818/19), яким було частково задоволено позов “Донбасенерго” до ТОВ “ДТЕК Східенерго” та вирішено стягнути з відповідача на користь позивача 532 млн грн, – повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, свій позов “Донбасенерго” обгрунтовувало завданими йому збитками у вигляді недоотриманих доходів у вигляді оплати за електроенергію, в зв`язку із тим, що відповідач здійснював прямі поставки електроенергії споживачам на тимчасово непідконтрольні офіційному Києву території та отримав від них оплату, всупереч поставкам через постачальників, як це передбачено Багатостороннім договором між учасниками ринку електричної енергії, та минаючи встановлений алгоритм розподілу всіх отриманих грошових коштів між всіма учасниками ринку НКТ.

Як повідомлялося, 28.07.2022 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу “Донбасенерго” та залишив без змін рішення Госпсуду Донецької області від 23.09.2021 і постанову Східного апеляційного госпсуду від 24.12.2021 (у справі №905/817/17), якими компанії було відмовлено в задоволенні позову до “ДТЕК Донецькі електромережі” про стягнення 2,22 млрд грн за поставки електроенергії в ОРДЛО.

Згідно з судовими матеріалами, за оцінками позивача, в період з травня 2015 року до лютого 2017 року відповідач отримав електроенергію на суму 2,33 млрд грн, з яких оплачено 106,85 млн грн. Залишок у розмірі 2,22 млрд грн “Донбасенерго” вважає боргом “ДТЕК Донецькі електромережі”.

Суд першої інстанції серед іншого констатував, що експертиза в межах наданих на дослідження документів встановила, що загальна сума надходжень від споживачів з ОРДЛО на рахунки “ДТЕК Високовольтні мережі” становила 363 млн грн. “Отже, відповідач, навіть за умови стовідсоткового перерахування отриманих від споживачів коштів позивачеві, не мав об`єктивної можливості провести повну оплату за відпущену електричну енергію у визначеному позивачем обсязі”, – йшлося в судовому рішенні. Крім того, суд підкреслив, що “позбавлений можливості достеменно встановити обсяг” проданої позивачем електроенергії.

Додамо, що 07.12.2021 Східний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Донбасенерго” та залишив без змін рішення Госпсуду Донецької області від 23.09.2021 (у справі №905/818/17), яким компанії було відмовлено в задоволенні позову до “ДТЕК Високовольтні мережі” по стягнення 1,1 млрд грн.

В апеляційній скарзі “Донбасенерго” просило суд апеляційної інстанції стягнути з відповідача, принаймні, 52 млн грн.

25.05.2022 Верховний Суд залишив без змін рішення судів першої та апеляційної інстанції у цій справі.

Цей спір теж стосувався поставок електроенергії в ОРДЛО.

“Донбасенерго” пов`язують з нардепом Максимом Єфімовим (з групи “Довіра”). Компанії належить “Слов`янська ТЕС”.

Власник холдингу “ДТЕК” – Рінат Ахметов.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *