Головна main Доходи рф від експорту нафти впали

Доходи рф від експорту нафти впали

60

Російський експорт нафти в липні скоротився на 115 тис. барелів на добу (б/д), до 7,4 млн б/д.

На тлі зменшення обсягів поставок і нижчих цін доходи рф від експорту нафти знизилися на $2 млрд з $21 млрд до $19 млрд.

Про це йдеться у серпневому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), передає галузеве видання enkorr, зазначає FinClub.

Так, російський експорт нафти в липні скоротився на 115 тис. барелів на добу (б/д), до 7,4 млн б/д. Зокрема, експорт нафти з росії до США, країн Євросоюзу, Великої Британії, Японії та Південної Кореї скоротився на 2,2 млн б/д з початку бойових дій в Україні, проте дві третини цих обсягів уже перенаправлені на інші ринки. Серед напрямів для постачання російської нафти МЕА називає Індію, Китай та Туреччину.

У липні обсяг видобутку нафти в росії був лише на 310 тис. б/д нижче рівня виробництва, який спостерігався до початку повномасштабної війни в Україні, а обсяг експорту – нижче на 580 тис. б/д від того рівня, наголошують у МЕА.

Водночас агентство припускає, що після набуття чинності ембарго Євросоюзу на імпорт російської нафти її постачання на світовий ринок можуть скоротитися сильніше. За оцінкою МЕА, рф доведеться знайти нові ринки для 1 млн б/д нафтопродуктів та 1,3 млн б/д нафти.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *