Головна main Депутати розглянуть бюджет у першому читанні вже 6 жовтня

Депутати розглянуть бюджет у першому читанні вже 6 жовтня

72

Бюджет-2023 будуть розглядати та ухвалювати за скороченою процедурою

Верховна Рада 6 жовтня розгляне у першому читанні проєкт держбюджету на 2023 рік. Про це в ефірі національного телемарафону, повідомив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

«Бюджет ми будемо розглядати вже 6 жовтня. І там весь бюджет, практично, на війну й оборону. В принципі, все – на оборону, можна так сказати», – розповів Арахамія.

За словами Арахамії, до 85% очікуваної від США допомоги розміром у 12 млрд доларів, піде на закупівлю озброєння, решта – на підтримку бюджету.

Бюджет-2023 будуть розглядати та ухвалювати за скороченою процедурою. Очікується, що остаточне його ухвалення відбудеться до кінця жовтня.

Держбюджет на наступний рік передбачає – «все на оборону». Видатки на безпеку і оборону еквівалентні 88% доходів бюджету (по загальному фонду, без грантів); складають 45% видатків загального фонду – 1 трлн 136 млрд гривень.

Міністерство фінансів у проекті Бюджету-2023 не передбачає підвищення мінімальної заробітної плати. При цьому, у наступному році видатки на пенсійне та соцзабезпечення не зменшуються, а деякі із них “будуть навіть збільшені”. Медицина залишається пріоритетом фінансування на наступний рік. Планується коригування програми медгарантій, але основні медичні послуги будуть фінансово забезпечені, вказували у Мінфіні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.