Головна main Депутата сільради в Конотопському районі притягнули до відповідальності за колабораціонізм

Депутата сільради в Конотопському районі притягнули до відповідальності за колабораціонізм

124

Чоловік заплатить 8500 гривень штрафу і йому на 10 років забороняється обіймати виборні посади в органах місцевого самоврядування

Путивльський районний суд Сумської області визнав винним у співпраці з російськими військовими депутата Новослобідської сільської ради.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 29 червня.

У період з 24 лютого по 3 квітня 2022 року село Юр’єве Конотопського району Сумської області було окуповане росіянами. На в’їздах-виїздах з села стояли ворожі блокпости, введено був спеціальний режим переміщення місцевого населення окупованою територією.

Росіяни звернулись до обвинуваченого, щоб він підібрав їм будинок для розміщення військово-адміністративного штабу керівництва збройних воєнізованих формувань.

Будучи колишнім вчителем Юр’ївського навчально-виховного комплексу (загальноосвітньої школи і дитсадка), обвинувачений 31 березня зателефонував директору закладу і наказав тому негайно прибути до школи і відкрити приміщення школи і впустити окупантів. Директор категорично відмовився. Після цього депутат дзвонив старості, щоб вона дала вказівку сторожу-кочегару відкрити школу. Інакше пригрозив, що місцевих мешканців залякуватимуть активними бойовими діями або захопленням важливих об’єктів критичної інфраструктури.

Наступного дня депутат приїхав до школи і став повторно дзвонити старості, директору і сторожу-кочегару, наказуючи прийти і віддати йому ключі від будівлі. Зрештою сторож прибув і відкрив школу, а депутат передав її росіянам. Протягом 1-3 квітня, тобто до звільнення села, окупанти розміщували тут свій штаб, зберігали зброю, розставляли ворожі бойові позиції по периметру будівлі та на даху.

До суду надійшла угода про визнання винуватості. Чоловік заплатить 8500 гривень штрафу і йому на 10 років забороняється обіймати виборні посади в органах місцевого самоврядування.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *