Головна main Депутат облради і “кишенькові” судді: хто допомагає олігарху Фуксу банкрутити підприємства Київщини?

Депутат облради і “кишенькові” судді: хто допомагає олігарху Фуксу банкрутити підприємства Київщини?

120

Бізнесмен Павло Фукс сколотив капітал у росії, але після 2014-го заробляє в Україні. Рік тому на нього наклала санкції РНБО, та це не завадило пов’язаним із олігархом структурам продовжувати скуповувати й перепродавати майно українських підприємств. Хто йому в цьому допомагає? З’ясовував журналіст “СтопКору” Кирил Вольний.

За власним визнанням, Фукс купує борги підприємств через підконтрольну йому фінансову компанію “Інвестохілс Веста” цілими пулами. Зокрема, йдеться і про білоцерківський шинний завод “Росава” та місцеву ТЕЦ.

При цьому співакціонер “Росави” та голова наглядової ради ТЕЦ Леонід Глиняний, який за сумісництвом є депутатом Київської обласної ради, заперечує будь-який зв’язок підприємств із Фуксом.

Ба більше, під час нашого розслідування ми виявили ще один цікавий нюанс. Усю свою діяльність щодо стягування боргів або активів підприємств компанія Фукса проводить через судові позови. Ми уважно вивчили прізвища суддів, які розглядали справи за позовами ФК “Інвестохілс Веста”, і виявилося, що деякі з них дуже тісно пов’язані з підсанкційним бізнесменом“, – розповідає Кирил.

Один з яскравих прикладів – Марина Барсук, суддя Північного апеляційного господарського суду. Її чоловік Віктор Барсук, за даними ЗМІ, є одним з юристів Ігоря Коломойського.


Як повідомляла “Українська правда”, у 2021 році суддя Марина Барсук із чоловіком відвідали святкування дня народження Павла Фукса. На урочистостях був присутній і Коломойський. А за півроку після вечірки суддя починає розглядати справи за позовами фірми Фукса. Чи немає тут конфлікту інтересів?

Журналіст зустрівся із суддею, аби задати їй це питання, однак пані Марина відмовилась коментувати їх на камеру та порадила репортеру звернутися до неї з офіційним запитом. 

Нагадаємо, фінансова компанія з орбіти російсько-українського бізнесмена Павла Фукса намагається в обхід закону розпродати майно білоцерківської ТЕЦ і містоутворюючого заводу “Росава”. Через це місто може залишитися без опалення та гарячої води на зиму.

Раніше фінансова компанія “Інвестохілс Веста” вже фігурувала у гучній справі про спробу рейдерського захоплення столичної будівлі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *