Головна main Ціни на пальне в Україні незабаром знизяться – експерти

Ціни на пальне в Україні незабаром знизяться – експерти

22

В Україні закінчилась посівна, що скоротило попит на пальне.

В Україні через зростання обсягів імпорту пального незабаром знизяться ціни на нього, прогнозують експерти, опитані Forbes.ua, зазначають Investory News.

За даними аналітика Upeco Олександра Сіренка, якщо порівняти з травнем поставки дизелю зросли на 70%, бензину — на 40-45%. Як пояснює власник мережі АЗС Prime Дмитро Льоушкін, деякі компанії придбали цистерни для перевезення пального, зросла кількість його постачальників.

“Перевезення пального стало дуже прибутковим бізнесом, тому що уряд зняв держрегулювання”, — каже він.

Також в Україні закінчилась посівна, що скоротило попит на пальне.

“Ринок нарешті заспокоївся”, — каже PR-директор компанії Socar Олена Осипчук.

Сіренко констатує, що наявного на ринку ресурсу вже достатньо, щоб з’явилась конкуренція за споживача, а це зниження цін. Як відомо, у кінці червня оптові ціни впали до 50 грн/л та 47-48 грн/л на дизель та бензин відповідно, згідно з даними Upeco. Таким чином, вперше за майже три місяці оптові ціни впали нижче роздрібних. Тепер продавати пальне у роздріб стало вигідно, тому пропозиція на заправках буде зростати, а ціни — знижуватись.

За прогнозом Льоушкіна, найближчими днями роздрібні ціни на бензин знизяться на одну-дві гривні, він коштуватиме до 50 грн за літр. Дизель, додає він, може подешевшати до 55-56 грн, якщо не буде суттєвих змін.

“Нижче ціни не впадуть через дорогу логістику”, — пояснив Льоушкін.

Щодо можливості нового дефіциту пального експерти кажуть, що зараз прогнозувати його важко, оскільки ситуація постійно змінюється.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *