Головна main Ціни на нерухомість: скільки коштуватимуть будинки на Київщині, зведені замість зруйнованих війною

Ціни на нерухомість: скільки коштуватимуть будинки на Київщині, зведені замість зруйнованих війною

57

Зруйновані будинки в районах Київської області зноситимуть для будівництва нових. Ціна на нерухомість складе 1,1-1,2 мільйона гривень за квартиру без меблювання та ремонту, але з сантехнікою.

Про це заявив голова Київської ОВ Олексій Кулеба в інтерв’ю Forbes.ua.


У 65% Київської області є руйнування через обстріл росії. За планом держави відновлювати почали насамперед те, що потребує капітального ремонту, і на Київщину для цього було виділено 400 млн. грн. Роботи розпочалися у квітні, і до настання зими в області планують збудувати 2 500 нових будинків.

Перше, над чим працюють зараз у цих містах та селах, – складають акти з руйнувань. Для цього створено спеціальні комісії.

Типове житло на три кімнати буде площею 90 м кв. Прогнозована собівартість – 1,1-1,2 млн. грн. Ця сума не включає меблювання і ремонт. Проте до неї входить установка всієї необхідної сантехніки. Буде ще кілька варіантів будинків – на 60 кв. та 120 м кв.

Загалом на відновлення всіх 5000 зруйнованих об’єктів потрібно близько 6 млрд. грн. Це стосується лише будівництва приватних будинків, без електромереж та газопостачання, які здебільшого там є.

“Використовуються технічні рішення, які дозволяють дати результат за місяці. Матеріали: газобетон, арматура, деревина. Для нас головне – час, потрібно знайти таку кількість виробників, які закриють потребу в зиму”, – додав Кулеба.

З 69 громад Київщини у 46 є руйнування, і всі вони мають різний характер. По всій області зруйновано близько 5000 приватних будинків.

У деяких містах і селах не було лінії зіткнення, і вони постраждали від артилерійських обстрілів. А, наприклад, Ірпінь, у якому проходила лінія зіткнення, постраждав значно більше. У Бородянці повністю зруйновано центральну вулицю. У селі Макарівської громади понад 70 приватних будинків зруйновано вщент.

Крім того, у Київській області є ще 44 комерційні підприємства, які доведеться відбудувати з нуля. 100 підприємств зруйновано частково.

Нагадаємо також, що на Київщині вручатимуть повістки за порушення комендантської години.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *