Головна main Цілий караван: з портів Великої Одеси вийшли ще три судна з українським зерном (фото)

Цілий караван: з портів Великої Одеси вийшли ще три судна з українським зерном (фото)

31

Сьогодні, 5 серпня, з портів Великої Одеси вийшов перший караван суден з українським зерном.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

“На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччини, Великої Британії та Ірландії”, – йдеться у повідомленні.

Також він зауважив, що сьогодні поновив свою роботу порт “Чорноморськ”.

Кубраков сподівається, що гарантії від партнерів з ООН та Туреччині будуть продовжувати працювати, а експорт продовольства з українських портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку.

“Для цього плануємо забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Хоча “зерновий коридор” уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль – 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний””, – написав міністр.

Нагадаємо, 1 серпня з Одеси вийшло судно з українським зерном на експорт. Це перший подібний випадок з початку російського вторгнення в Україну.

З Одеси до Лівану відправилося судно Razoni під прапором Сьєрра-Леоне. Після цього планується продовжити роботу та відправляти з українських портів інші судна.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *