
Мова йде навіть не про долю 1-го помічника Путіна Юрія Ушакова, який стоїть поряд з Патрушевим і Белоусовим, що входять в найближче оточення російського диктатора… А про те, що 50-річний Смоленков займав високе місце в тіньовій ієрархії “ордена мечоносців”, який не випускала влада в РФ з моменту розпаду СРСР. І тому був близький особисто до Путіна, як би там Кремль не намагався сьогодні приховати цей факт.
Поки Путін бореться із шаманом, в АП РФ і МЗС панують “пекло та чад”. Проводиться інвентаризація всього обсягу документів, до яких був причетний начальниу апарату помічника президента РФ Олег Смоленков, що раптом опинився американським шпигуном .
Мало того, що його ранні роки його вибілені, так ще й свою кар’єру Смоленков почав в “святая святих” тодішньої зовнішньої політики РФ, валютно-фінансовому департаменті МЗС, буквально через 2 роки після того, як Павло Бородін запросив Володимира Путіна в управління справами президента РФ , в якому той став курирувати питання російської закордонної власності (з цієї ж сфери і в той же час вийшов і Михайло Фрадков, який представляв СРСР / РФ в ГАТТ / СОТ, потім – заступник міністра зовнішньої торгівлі, міністр, прем’єр, і голова СВР). Перейшов потім в управління справами МЗС Смоленков – кадр першого, особистого путінського призову КДБ у владу.
Інакше неможливо пояснити, як він в 34 (!) Року потрапив в посольство РФ у Вашингтоні, та ще й помічником посла.І за 2 роки зробив шок-кар’єру – з 2-го секретаря посольства (капітана) у 2008 році до держрадника 3 його класу (генерал-майора, в 41 рік). Є 4 варіанти: а) залучення в кримінальну мережу МЗС, розкриту аргентинським справою; б) інтимні стосунки з послом; в) просування по службі високопоставленим шпигуном; г) приналежність до вузького кола президента. Перші два – класичний прекурсор вербування, третій – самоочевидний, четвертий – симптом внутрішньоелітного кризи в Москві. 7 років в приймальні Путіна, вже як інформатор ЦРУ. Для всіх силовиків, крім “блатних” виїзд в західні країни вже п’ять років обмежений.
Отже, як мінімум до кінця 2017 ЦРУ мало доступ до кабінету Путіна. Залишаються питання: хто був резидентом-нелегалом, який курирував Смоленкова в Кремлі, недоторканний він? Що – крім нестриманості Трампа – посприяло вилучення Олега Борисовича?
Чи не знайомі його керівництву в одній милій південно-західній по відношенню до РФ країні? Нарешті, перебуваючи в даному разі вище заступник голови АП Сергія Кирієнка (помічники президента – не номенклатура глав АП), що такого розповів Олег Смоленков нашим американським друзям про нюанси атомного бізнесу Кирієнко і Мордашова, що від їхньої продукції раптово стали масово відмовлятися Індія, Китай і їх сателіти? Красива історія, і ми продовжимо за нею стежити.