Головна main Чи включаються в обсяг операцій для реєстрації ПДВ безоплатно передані товари?

Чи включаються в обсяг операцій для реєстрації ПДВ безоплатно передані товари?

84

Пп. 197.1.15 ПКУ передбачено режим звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з безоплатного постачання товарів/послуг благодійним організаціям.

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків пояснило, чи враховуються при розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, для визначення необхідності обов’язкової реєстрації платником ПДВ, обсяги операцій із постачання товарів/послуг як благодійної допомоги, зазначає Дебет-Кредит.

Так, відповідно до пп. 69.12 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ операції, передбачені пп. 197.1.15 ПКУ, що здійснені протягом 2022 року громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, не включаються такими громадськими об’єднаннями або благодійними організаціями при визначенні загальної суми для обов’язкової реєстрації платником ПДВ відповідно до ст. 181 ПКУ.

Водночас пп. 197.1.15 ПКУ передбачено режим звільнення від оподаткування ПДВ для операцій із безоплатного (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб’єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації.

Отже, операції громадських об’єднань та/або благодійних організацій із безоплатного (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб’єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації, не враховуються платниками, що здійснюють такі операції, при обрахунку ними загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг для визначення необхідності реєстрації платником ПДВ в обов’язковому порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.