Головна main Чим стане Гостинний двір у Києві?

Чим стане Гостинний двір у Києві?

386
гостинний двір

Нещодавно у столиці відбулася акція громадськості біля Гостинного двору з вимогою повернути його громаді Києва.

Ми вже розповідали про занедбаний стан пам’ятки архітектури та намагання столичної влади повернути його у власність громади Києва.

✅Остаточна крапка у цьому питанні була поставлена ще у 2018 році, після скасування судом договору про оренду і передачі будівлі у державну власність.

ℹ️У вересні минулого року у Кабміні була проведена нарада за участю усіх зацікавлених сторін, на якій було з’ясовано, що ніяких перешкод для передачі будівлі Гостинного Двору до комунальної власності немає.

⚠️Але тепер у справу визначення балансоутримувача будівлі втрутилось Міністерство культури, яке раптово заявило про бажання відкрити в Гостинному дворі Музей сучасного мистецтва. У Мінкульті повідомили, що вони готові включити реставрацію Гостинного двору у програму «Велика реставрація».

?Нагадаємо, що повернути статус пам’ятки вдалося саме киянам і київська громада має першочергове право визначати, що і як буде з цим об’єктом.

За попередніми підрахунками 2-х річної давнини для реставрації Гостинного двору знадобиться сума у близько 20 мільйонів гривень. Мер неодноразово наголошував, що кошти на відновлення Гостинного двору у столиці є. Затримка лише за передачею будівлі до комунальної власності.

?Поки Міністерство культури та КМДА змагаються за те, хто стане балансоутримувачем будівлі, історична пам’ятка продовжує руйнуватись і потребує термінових протиаварійних робіт.

Через бездіяльність уряду і незрозуміле затягування справи у Фонді Держмайна України, Гостинний двір найближчим часом може перетворитись на величезну руїну, яка буде пам’ятником корупції та неспроможності української держави‼️

Гостинний двір стане перевіркою столичної влади у спроможності відстояти пам’ятку в історичному центрі міста.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *