Головна main Чи може іноземна компанія відмовитися від статусу податкового резидента України?

Чи може іноземна компанія відмовитися від статусу податкового резидента України?

92

Відмова іноземною компанією від статусу податкового резидента України прирівнюється до ліквідації юридичної особи.

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що іноземна компанія має право відмовитися від статусу податкового резидента України на підставі подання Заяви за формою № 1-ІК з ознакою «Відмова від статусу податкового резидента України» до контролюючого органу та за результатами проведення перевірки контролюючим органом у зв’язку з відмовою іноземною компанією від податкового резидентства.

Відмова іноземною компанією від статусу податкового резидента України прирівнюється до ліквідації юридичної особи.

Оподаткування доходу, що виплачується у зв’язку з відмовою іноземною компанією від податкового резидентства, здійснюється на рівні акціонерів або інших осіб, які мають право на отримання такого доходу.

Заява за формою № 1-ІК про відмову від статусу податкового резидента України подається у порядку, визначеному розділом III Порядку взяття на облік та зняття з обліку іноземної компанії як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13 грудня 2021 року № 663 (набрав чинності 04 лютого 2022 року).

Контролюючим органом відповідно до Порядку проведення перевірки контролюючого органу у зв’язку з відмовою іноземною компанією від статусу податкового резидента України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15 грудня 2020 року № 772, після отримання Заяви за формою № 1-ІК про відмову від статусу податкового резидента України вживаються заходи податкового контролю та проведення перевірки іноземної компанії за період її перебування у статусі податкового резидента України як платника податку на прибуток підприємств.

Після проведення перевірки та сплати до бюджету в повному обсязі грошових зобов’язань, що виникли за період перебування такої іноземної компанії на обліку зі статусом податкового резидента України, контролюючим органом здійснюються заходи щодо зняття з обліку іноземної компанії зі статусом податкового резидента України;

За наявності підстав, визначених пунктом 64.5 статті 64 глави 6 розділу II Податкового кодексу України, іноземна компанія залишається на обліку в контролюючому органі як платник податків – нерезидент.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *