Головна main Чому злодюжка Олексій Чернишов – головний кандидат на звільнення?

Чому злодюжка Олексій Чернишов – головний кандидат на звільнення?

323
Олексій Чернишов

У середовищі політологів останнім часом почали говорити про можливу швидку відставку міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, який може піти слідом за соратниками по квоті Єрмака-Коломойського Ігорем Уманським і Іллею Ємцем. Дивуватися цьому, напевно, не варто, адже Чернишов поєднує в собі роботу на Коломойського, любов до каламутних бізнес-схем і дратівливу манію величі, що навряд чи подобається президенту Володимиру Зеленському. Та й в тому, що стосується морального обличчя новий міністр громад і територій не бездоганний. Однак про все по порядку.

Те, що Чернишов пов’язаний з Коломойським стало зрозуміло ще тоді, коли харківського бізнесмена, до цього відомого в якості одного з власників харківського скандального ринку “Барабашова” і забудовника, який так і не реалізував жоден зі своїх будівельних мега-проектів, призначили губернатором Київської області. Цьому призначенню передувала медійна бомбардування його попередника в кріслі губернатора Київщини Михайла бно-Айріяна у виконанні людей Коломойського.

Відразу ж після призначення з легкої руки Сергія Лещенка в інтернеті стала гуляти інформація, що губернаторське крісло дісталося Чернишову після особистої співбесіди з Коломойським і схвалення останнім його кандидатури. Ігорю Валерійовичу нібито був дуже потрібна своя людина в Київській ОДА, який би не заважав олігархові контролювати будівельний ринок Київщини (що не виходило з бно-Айріяном), і Чернишов цілком підійшов на цю роль. Тим більше, що в бекгрануде у Чернишова було довгий і досить близьке партнерство з Олександром Фельдманом і Павлом Фуксом, які в свою чергу по ряду проектів співпрацювали з Коломойським. Крім того, у Фельдмана Чернишов був зв’язковим з Кернесом, якому він і здав повністю останнього, а про його дружбу з Коломойським відомо досить давно. Так що Чернишов виявився для олігарха цілком своїм. Крім того, у Коломойського на Київщині енергетичний інтерес – Трипільська ТЕС його «золота жила».

Що підтверджується ще і тим, що після призначення Чернишова губернатором нардепи від Коломойського Василевська-Смаглюк і Олександр Дубинський, як стверджують наші джерела, почали ходити до нього в кабінет на Лесі Українки як до себе на роботу. І це при тому, що для більшості вхід до губернатора був закритий наглухо.

Справа в тому, що, заїхавши в ОДА, Чернишов насамперед привів приватну охорону, а пізніше взагалі огородив себе від зовнішнього світу глухими дверима з кнопкою пропуску по карті, виділивши собі половину сьомого поверху будівлі ОДА на Печерську. Потрапити до губернатора Чернишову не могли навіть депутати обласної ради. Для входу в крило губернатора біля спеціальної кнопки був і охоронець, за допомогою якого можна було скромно попроситися на аудієнцію. Чернишов зазвичай не принижувався спілкуванням з тими, хто не наближений до його важливій персоні.
 
Однак, сидіти в своєму кабінеті, хоч і під прикриттям численної охорони, і займатися офісної управлінською роботою Чернишов не дуже полюбляв, регулярно здійснюючи вояжі за кордон. Найчастіше він навідувався до Австрії – одну з країн уподобану українським бізнесом. Формальною причиною частих поїздок в цю європейську країну для губернатора Чернишова було залучення в Україну європейських інвесторів, крім того, нинішній міністр любив організовувати в Австрії благодійні івенти нібито для популяризації нашої країни. Ось тільки жодного інвестора Чернишов на Київщину так і не завів, і для держави все його вояжі виявилися безрезультатними, але не особисто для Чернишова.

Адже в Австрії у нього є свої зареєстровані фірми і нерухомість. Найцікавішою виявилася компанія Чернишова VI2 Partners, яка за документами як би повинна займатися залученням в Україну інвестицій. Але оскільки з інвестиціями Чернишов зовсім не досяг успіху, а фірма вже не один рік успішно існує, то можна припустити, що насправді сенс її діяльності дещо в іншому. Саме через австрійську VI2 Partners Чернишов в 2017 році викупив у французькій Auchan Group 20% акцій мережі супермаркетів “Фуршет”. Сума угоди не розголошується, однак джерело, знайоме з ходом переговорів, стверджує, що компанія була оцінена в $ 126,5 млн. “Раніше Auchan пробував самостійно розвиватися на Україні – компанія шукала земельні ділянки, але зіткнулася з певними труднощами, зокрема, зі боку місцевих чиновників “, – розповідав джерело. Не виключено, що труднощі виникли не без участі Чернишова.

Як стверджують деякі ЗМІ, в цілому австрійська компанія Чернишова замість залучення інвестицій в Україну робила рівно протилежне – вкладала виведені з України гроші в європейську нерухомість. При цьому засновниками австрійської компанії була фірма з офшорних Віргінських островів Standing Assets S.A і громадянин Австрії Марк-Мілло Любі, якого ЗМІ називають зіц-головою від Чернишова. Саме через цього європейського бізнес-партнера Чернишову, за наявними у нас даними, вдалося отримати для себе і членів своєї сім’ї австрійське громадянство. Тут варто нагадати, що хоча подвійне громадянство законодавством України і не передбачено, але відсутність якого б то не було покарання дозволяє багатьом мати разом з українським кілька паспортів інших країн. Ось тільки на державних службовців подібна ліберальна паспортна політика не поширюється, і для них наявність другого громадянства може стати підставою не тільки для звільнення, але і для втрати українського громадянства.

Так що цілком логічно, що Чернишов може виявитися занадто токсичним для Зеленського і президент вже вирішив прибрати міністра. Адже глава держави заради співпраці з ЄС і МВФ пішов на конфлікт з Коломойським, а тут мало того, що в Кабміні сидить міністр, орієнтується на олігарха, так він ще й сумнівні справи в Австрії веде, що б’є не тільки по самому Чернишову, але і по іміджу України і особисто по президенту, для якого зараз критично важливо не потрапляти в скандали в Європі.

При цьому зарозумілість Чернишова останнім часом настільки зросла, що він відверто саботує доручення президента. Так, будучи губернатором, він не вважав за доцільне переносити центр Київської області в Білу Церкву, про що говорив публічно і, по суті, поховав цю ідею. Ну а сьогодні в міністерському кріслі Чернишов гальмує містобудівну реформу президента. Причому робить це настільки відверто, що на саботаж австрійського підданого міністра прямо вказують народні депутати з “Слуги народу”. А крім того, Чернишов ризикує стати одним з найменш улюблених народом міністрів – так він постійно вимагає, щоб українці, які страждають від короновіруса і безробіття, негайно оплачували комуналку, що на теперішній час відвертий «муві тон» в спілкуванні з народом. І народу навряд чи сподобається, та й Зеленському теж.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *