
По всій країні в ЦНАПах вишикувалися черги
Час на виготовлення головного документа для виїзду за кордон суттєво зріс.
«Зараз є талончики на 15 вересня», — відповіли у Івано-Франківському Центрі надання адміністративних послуг на запитання про чергу на подачу документів для отримання закордонного паспорта. Така ситуація не поодинока. По всій країні в ЦНАПах вишикувалися черги. Але якщо здати документи деінде можна й швидше, то пришвидшити строки виготовлення документа не вдастся.
У підрозділах Центру надання адміністративних послуг Львова подати документи на виготовлення id-картки чи паспорта для виїзду за кордон також можна лише за попереднім записом. «Запис постійно відкритий на один тиждень та оновлюється вранці», — пояснює автовідповідач служби підтримки перед тим, як з’єднати з оператором. Тут повідомляють, що у зв’язку з високим попитом запис дуже швидко заповнюється, а також попереджають про можливі затримки у виготовленні документів під час воєнного стану.
Про затримки з доставкою документів попередили також у Рівненському ЦНАПі. У ЦНАПі Шевченківського району столиці зареєструватися у електронній черзі на прийом для оформлення паспортних документів можна на 13 жовтня — такою є ситуація станом на 16 серпня.
Але на термінове отримання готового біометричного паспорта, як у мирний час, впродовж тижня, не можна розраховувати навіть у Києві. Тепер це займе в кращому випадку близько місяця.
«Подавали в липні, електронна черга в місцевому ЦНАПі. Нас одразу попередили, що паспорти не раніше, ніж за 2 місяці будуть готові», — розповідає Марина Власенко з Вінниччини. Півтора-два місяці очікування спрогнозували і в Івано-Франківському ЦНАПі. «Друкує Київ», — пояснили працівниця.
Попит у цьому році на виготовлення біометричних паспортів для виїзду за кордон помітно вищий. Наприклад, як звітує сама ДМС, у липні оформлено 378 тис. цих документів — це майже на 50% більше, ніж у липні минулого року. А всього з початку року, за даними ДМС, оформлено на 40% більше — 1,7 млн закордонних паспортів, тоді як за 7 місяців минулого року — 1,2 млн.
Джерело