Головна main Частка російського газу в Німеччині скоротилася до 26%

Частка російського газу в Німеччині скоротилася до 26%

140

Незалежність від російського газу в цілому може бути досягнута в країні до літа 2024 року.

Раніше частка постачання російського газу становила в середньому 55%. До кінця червня 2022 року цей показник впав до 26%. Про це йдеться у звіті про прогрес у сфері енергетичної безпеки, опублікованому у середу Міністерством економіки та захисту клімату ФРН, зазначають Investory News.

Так, таке скорочення є наслідком дій російського Газпрому, який у червні під приводом технічних проблем скоротив потік газу газопроводом “Північний потік-1” до 40%. Очікується, що у липні частка постачань російського газу дедалі більше скоротиться “через щорічний ремонт трубопроводів, під час якого газ не надходить”.

“Як альтернатива російському газу було збільшено постачання природного газу з Норвегії та Нідерландів, а імпорт зрідженого газу значно зріс”, — наголошується у звіті.

Зокрема, у співпраці з федеральними землями уряд ФРН працює над тим, щоб уже у 2022 та 2023 роках у Німеччині ввести в експлуатацію кілька додаткових плавучих ЗПГ-терміналів.

Згідно з оцінками Мінекономіки Німеччини, незалежність від російського газу в цілому може бути досягнута в країні до літа 2024 року — “це вимагає диверсифікації, економії, швидшого нарощування виробництва водню та масового розширення використання відновлюваних джерел енергії”.

У 2021 році Німеччина закупила 46 млрд кубометрів природного газу з росії.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *