Головна main Бундесвер може надати Україні 50 БМП Marder, – Bild

Бундесвер може надати Україні 50 БМП Marder, – Bild

55

Немає чого дати? Лідери німецьких соціал-демократів тижнями виправдовували повільні темпи поставки важкої зброї в Україну, серед іншого пояснюючи, що Бундесвер не має достатніх запасів. Однак експерти спростовують цей міф.

Про те, що такі заяви провідних політків, що представляють СДПН, не відповідають дійсності, пише німецьке видання Bild.

Міністерка оборони країни Крістін Ламбрехт (представляє СДПН) у березні заявила: “Можливості Бундесверу вичерпані”, а в квітні додала: “Що стосується поставок із запасів Бундесверу, я маю чесно сказати, що зараз ми досягли межі”.


Проте це – безглузде виправдання, принаймні з огляду на таку очікувану Україною систему озброєння – бойову машину піхоти Marder (у перекладі з німецької – “куниця”). Збройні сили ФРН могли доставити Україні десятки “куниць”, як дізнався Bild з джерел у вищих колах Бундесверу.

Бундесвер має загалом майже 370 бойових машин піхоти Marder, як видно з паспорта BMVg (DMME) про стан матеріальної боєготовності.

За словами експерта з Бундесверу, який знайомий з внутрішніми процесами, німецькій армії потрібно майже 240 з них – 176 для чотирьох батальйонів і 64 для навчання.

Навіть якби Бундесвер зберіг близько 80 бронетранспортерів для модернізації та обслуговування, все одно залишалося б ще 50 “вільних” машин (що еквівалентно потребам трохи більше, ніж одного танково-піхотного батальйону).

“Ми могли б віддати близько 50 одиниць Marder”, – прокоментував виданню високопоставлений військовий представник.

Це також підтвердили в урядових джерелах: “Бундесвер має функціонуючих “куниць”, які не є конче необхідними для їхньої місії“, – сказав речник оборонної політики FDP Александр Мюллер.

І додав: “Україні терміново потрібні системи, кожен день вартує життів. Тому є помилкою те, що танки, які були виведені з експлуатації в Німеччині, продовжать іржавіти, якщо ніхто не організовує їхній ремонт. В ідеалі під час ремонту повинні бути присутні українські військові, щоб не втрачати дорогоцінний час“.

Нагадаємо, очільниця Міноборони Німеччини Крістін Ламбрехт повідомила, що реактивні системи залпового вогню MARS II надійдуть в Україну до початку серпня.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *