Головна main Британія може конфіскувати активи росіян і передати їх Україні, – Трасс

Британія може конфіскувати активи росіян і передати їх Україні, – Трасс

43

Офіційний Лондон може конфіскувати британські активи росіян, щоб передати їх Україні, – цю концепцію раніше також підтримала Канада.

Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс має намір заявити на конференції з відновлення в Лугано, Швейцарія, у понеділок, 4 липня, що Велика Британія “зробить усе можливе, щоб Україна виграла війну та відновилася”.

Про це повідомляє The Guardian.

Вона також імовірно оголосить про плани провести наступного року конференцію з відновлення, оскільки британський уряд бере на себе зобов’язання щодо програми в стилі “плану Маршалла” – схеми, яка використовувалася для відновлення Європи після Другої світової війни.

Велика Британія зробить усе можливе, щоб Україна виграла війну та відновилася. Ми маємо бути залучені в це довгостроково“, – очікується, що додасть вона.

Минулого тижня Трасс повідомила депутатам, що підтримує ідею про те, що уряд може конфіскувати заморожені російські активи у Великій Британії та перерозподілити їх між жертвами російської війни в Україні.

Вона сказала: “Я підтримую цю концепцію. Ми дивимось на це дуже ретельно. Канадці фактично щойно прийняли закон. Це питання, над яким ми працюємо спільно з Міністерством внутрішніх справ та Казначейством, але я, звичайно, згодна з концепцією. Нам просто потрібно правильно розібратися в деталях“.

Вона також зауважила, що ця ініціатива “швидше за все” потребуватиме рішень на рівні законодавства, але не обов’язково.

Вилучені кошти можуть бути передані як окремим особам у вигляді репарацій, так і українській державі. Наразі Велика Британія може заморозити російські активи відповідно до Закону про економічні злочини на 56 днів і продовжити призупинення ще на 56 днів. У цей період власник активу не може жодним чином отримати вигоду від активу.

Нагадаємо, пересічні українці, що постраждали від війни, також зможуть позиватися до американських судів про стягнення компенсації з рф, щойно росію визнають державою-спонсором тероризму чи знімуть з неї імунітет. Про це під час круглого столу на тему “Як отримати компенсацію з активів рф” заявила Катерина Одарченко – українська політична діячка, голова Інституту демократії та розвитку “PolitA”. 

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *