
6 липня з уряду Бориса Джонсона, прем’єр-міністра Великої Британії, пішло 36 чиновників. Подібна ситуація загрожує йому відставкою.
Інформацію оприлюднено агентством SkyNews.
Протягом доби подали у відставку кілька міністрів – міністри здоров’я, освіти, юстиції, ЖКГ, навколишнього середовища тощо, а також низка інших урядовців.
Подібна кількість відставок примушує Бориса Джонсона піти у відставку. Втім міністр заявив, що не планує цього робити добровільно.
Як повідомляє видання, увечері 6 липня з ним на цю тему мають переговорити так звана ініціативна група:
- (Новий) Канцлер Надхім Захаві
- Міністр внутрішніх справ Пріті Пател
- Міністр транспорту Грант Шеппс
- Міністр Уельсу Саймон Харт
- Міністр Північної Ірландії Брендон Льюїс
- Міністр міжнародної торгівлі Енн Марі Тревельян
- Бізнес-секретар Квасі Квартенг
Зазначимо, вважається, що Джонсон захищений від вотуму недовіри. Місяць тому відбулась попередня урядова криза через участь міністра у ковідній вечірці під час карантину. Голосування однопартійців втримало його на посаді, що ніби то означало ще півроку спокійної праці.
Втім у Британії є певний механізм, який може обійти піврічну гарантію безпеки. Видання Reuters пише, що у середу відбудеться засідання певної інституції – Комітету 1922 року – який дасть можливість узаконити прискорену відставку Бориса Джонсона з посади прем’єр-міністра.
Причин, через які британський уряд вимагає відставки Джонсона, кілька:
- скандальна поведінка під час карантину;
- захист урядовця, який порушив правила лобіювання;
- захист урядовця, якого звинувачували у сексуальних домаганнях;
- інфляція та підвищення цін на продукти харчування та пальне.
Нагадуємо, Британія, в знак підтримки України у війні з рф, ввела санкції проти Білорусі, яка надає свою територію у розпорядження військ путіна.