Головна main Борис Баум, пов’язаний з адміністрацією Путіна, пролобіював видачу ліцензії російському 1хBet, – ЗМІ

Борис Баум, пов’язаний з адміністрацією Путіна, пролобіював видачу ліцензії російському 1хBet, – ЗМІ

61

Букмекерська корпорація з російським корінням 1XBet у розпал війни отримала в Україні ліцензію на букмекерську діяльність. У цьому їй сприяв Борис Баум, пов’язаний із заступником голови Держдуми росії та спецпредставником Володимира Путіна Олександром Бабаковим.

Про це йдеться у розслідуванні InformNapalm.org .


Як відомо, “офіційний” 1XBet працює на території України від імені ТОВ “Твоя беттингова компанія”. Саме ця компанія отримала ліцензію на ведення букмекерської діяльності та організацію азартних ігор. Власником її вважається Сергій Петрович Цибін.

Важливо те, що 1XBet – є вкрай розрізненою структурою з величезної кількості організацій по всьому світу. Юридично ця махіна не має кінцевого єдиного власника, і зв’язки також не фіксуються.

“Фінальні власники цього бізнесу все ж таки існують. Ними з моменту заснування 1XBet залишаються троє росіян – Роман Семіохін, Сергій Каршков і Дмитро Казорін. Перша беттингова платформа 1XBet була створена ними в Брянську, рф “, – заявляють у розслідуванні.

За діяльністю 1XBet у росії було переможено кримінальну справу і її керівники нібито перебувають у розшуку. Але насправді вони живуть на Кіпрі, дають інтерв’ю Forbes, ведуть там свою діяльність та будують 22-поверховий офіс для 1XBet.

Кримінальну справу в росії було зам’ято після того, як 1XBet стало спонсором російського ФК “Динамо”, який контролюють російські силовики. Сьогодні в росії, не дивлячись на нелегальне становище 1XBet, працює їх “клон” – 1XСтавка.

1XBet вже кілька разів потрапляв у скандали у всьому світі. Зокрема, їхню діяльність було заборонено у Великій Британії, у Кенії. А в США Американська асоціація кінематографістів звинуватила 1XBet у спонсоруванні піратства.

Однак, незважаючи на такий негативний досвід, керівники фірми змогли отримати дозвіл на діяльність в Україні, до того ж під час війни.

Допомога надав Борис Баум, який є першим заступником голови консультаційно-експертної ради Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАЇЛ), якого розслідувачі називають сірим кардиналом азартних ігор в Україні.

Баум протягом багатьох років працював головним менеджером в енергетичній компанії VS Energy, яку до 2021 року контролювали російські бізнесмени Олександр Бабаков (зараз – депутат Держдуми, а раніше відомий як представник “Лужніковського” угруповання), Євген Гінер та Михайло Воєводін.

У заяві InformNapalm.org говориться, що Баум допоміг Семіохіну та Каршкову познайомитися з Михайлом Спектором – ще одним вихідцем із “лужниківських”. Наразі Спектор розвиває бізнес 1XBet в Україні.

Він же й пролобіював у КРАЇЛ отримання ліцензії для 1XBet. Оскільки поки що оформлялися папери, почалася широкомасштабна війна між росією та Україною, росіянам довелося пообіцяти купити військові ОВДП на 500 млн грн.

“Від 1XBet була і ще одна пропозиція – дозволити приймати ставки від гравців-нерезидентів України та запровадити пільгове оподаткування для такої діяльності”, – йдеться у розслідуванні.

Це, як зазначають у InformNapalm, дасть можливість 1XBet розширити свою діяльність у всьому світі з-під української парасольки та дозволить відмивати гроші від операцій, проведених поза Україною.

Розслідувачі повідомили, що Київська прокуратура вже веде слідство щодо діяльності “Твоєї беттингової компанії”, але закликали звернути на ситуацію увагу СБУ та РНБО.

Нагадаємо, що перший легальний гральний заклад в Україні з’явиться в готелі Гагарін в одеській Аркадії, за ліцензію на його відкриття ТОВ “Примум” заплатило до держбюджету 36 мільйонів гривень.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *