Головна main Бочкала: росії вигідно зробити Білорусь керованим проєктом

Бочкала: росії вигідно зробити Білорусь керованим проєктом

48

Лукашенко створює власний аналог ТрО в Білорусі. Ймовірно, це вимушений превентивний крок – не стільки для того, щоб атакувати Україну, скільки щоб убезпечитися від забаганок північного сусіда. Адже рф зацікавлена зробити Мінськ повністю ручним проєктом, а білоруський керманич намагається цього уникнути, зауважує військовий журналіст, волонтер Роман Бочкала.

Я абсолютно не є апологетом політики Лукашенка, але мушу зазначити: він завжди маневрував. Він завжди намагався проскочити “повз крапель” між Європою та росією. Але масові протести в Білорусі в серпні 2020-го дещо порушили його модель. Він не чекав такої дестабілізації. І найбільш зацікавленою в ній була саме рф, якій потрібно зробити Білорусь як проєкт абсолютно керованою“, – наголошує репортер.

Він зазначив, що до того моменту білоруський диктатор усіляко гальмував процеси створення союзної держави з рф, впровадження єдиної валюти та спільних кордонів. 

Лукашенко весь час усе це призупиняв, розуміючи, що його країна не виживе без російського газу й кредитів, але намагаючись відтягнути момент повної інтеграції. І саме події 2020-го цей момент максимально наблизили, й сьогодні Лукашенко вже сам собі не належить – він належить путіну“, – констатує Бочкала.

Відтак самопроголошений президент Білорусі опинився перед дилемою. З одного боку – цілковита залежність від Москви, з іншого – небажання втягуватись у війну проти України.


Для Лукашенка все просто: немає путіна – немає господаря. Тому, на мою думку, він точно не зацікавлений у білоруській військовій агресії проти України. Якщо проаналізувати його риторику останніх місяців, то він і з Європою намагається налагодити діалог. Білорусь відкрила кордони з Польщею, Литвою. Тобто потихеньку намагається грати на різні боки, а не відстоювати суто інтереси росії“, – підсумовує журналіст.

Нагадаємо, військові Республіки Білорусь облаштовують фортифікаційні споруди вздовж кордонів із Україною та країнами Європейського Союзу.

Своєю чергою, країна-агресор рф продовжує посилювати своє військове угруповання в Білорусі. На територію Республіки перекинули російських спецпризначенців та бійців приватних військових компаній (ПВК).

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *